Sa oled siin

Eesti aasta olulisim ja suurim keskkonnakonverents keskendub looduspõhistele lahendustele

12.10.2017

24.-26. oktoobril toimub Tallinnas Eesti Euroopa Liidu eesistumise keskkonna prioriteedile, ökoinnovatsioonile, pühendatud konverents „Looduspõhised lahendused: innovatsioon igapäevaseks“. Kõrgetasemelise konverentsil tutvustatakse loodusest inspireeritud innovaatilisi praktikaid ja teadmisi, mis aitavad lahendada kliimamuutusest ja linnastumisest tekkivat koormust nii linnadele kui looduskeskkonnale.

Toomas Trapido, konverentsi Eesti päeva programmijuht selgitas: "Linna ja loodust, linna ja maad, linna ja metsa on läbi ajaloo peetud vastanditeks - üks on tsivilisatsiooni kese, teine metsik ja hirmutav ja mingis mõttes ka vastupidi. 21. sajandil aga oleme hakanud mõistma, et kogu planeet moodustab ühe suure sisemiselt seotud ökosüsteemi. Seetõttu on meie ülesandeks linn ja loodus, loodus ja linn, omavahel teadlikult koos toimima panna ja üheks teeks ongi looduspõhised lahendused."

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus lisas, et looduspõhised lahendused pakuvad võimalusi leevendada kliimamuutusega kaasnevaid mõjusid, muuta linnastumist jätkusuutlikumaks ja tõsta inimeste heaolu. „Poliitilisel tasemel on teema veel lapsekingades ja vaja on paika panna edasised tegevused, et need lahendused võimalikult laialdast kasutust leiaksid. Seetõttu on suurepärane, et saame Tallinnas võõrustada teema võtmeinimesi kogu maailmast ning panna paika edasine suund,“ rõhutas Lõhmus. Veel lisas Lõhmus, et kuna lisaks ökoinnovatsioonile on Eesti eesistumise prioriteete ka digilahendused, siis keskendutakse konverentsil ka sellele, kuidas tehnoloogia saab uute looduspõhiste lahenduste loomisele kaasa aidata.

Huvi konverentsi vastu on suur, sest tänaseks on sinna registreerunud juba üle 450 asjatundja ja huvilise üle maailma. Ettekanneteks on avaldanud soovi 80 teadlast 24st riigist.

Konverentsi esimesel päeval on fookuses Eestiga väljakutsed ning meie teadlased esitlevad oma uurimistulemusi järgmistel teemadel - milline roll on linnas puudel, mida teha tühermaadega, milline on linnamesilaste mee kvaliteet ja palju muudki, mis viimasel ajal Eesti ühiskonnas laialt kõneainet on pakkunud.

Oma teadmisi ja kogemusi jagavad konverentsil juhtivad teadlased, poliitikud ja ettevõtjad üle maailma. Teiste hulgas astuvad konverentsil üles ka mitmed olulised keskkonnapoliitika kujundajad: Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni direktoraadi direktori asetäitja Patrick Child, Euroopa Keskkonnaagentuuri tegevdirektor Hans Bruyninckx ja Rahvusvahelise Looduskaitseliidu looduspõhiste lahenduste grupi direktor Stewart Maginnis.

Konverentsi korraldavad Keskkonnaministeerium,  Tallinna Ülikool, Euroopa Komisjon ning see on osa Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eestistumise ametlikust programmist.

Registreeruda saab selle nädala lõpuni!
Konverentsist ja registreerimisest lähemalt: http://www.nbs2017.eu

Looduspõhised lahendused linnades on näiteks pildiolev Pärnu linnalehmade projekt (foto: Bert Holm). Samuti ka linnamesilaste projekt, kus Tallinna linnamesilaste meeproovide tulemused avalikustatakse just konverentsil.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.