Sa oled siin

Avati vooluveekogude tervendamise kolmas taotlusvoor

01.12.2017
Utita kalapääs

Nüüdsest saab taas taotleda toetust kalapääsude rajamisele, rekonstrueerimisele ning kalade rännet takistavate paisude eemaldamisele jõgedelt.

Vooluveekogude tervendamine on osa "Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilimine ning taastamine” meetmest. Kaitstavate liikide ja elupaikade seisundi parandamiseks kasutatakse Ühtekuuluvusfondi vahendeid.

Taotlema on oodatud kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Samuti saavad toetust küsida riigiasutused, äriühingud või avalik-õiguslik juriidilised isikud.

Taotlusi saab esitada kuni 20. märtsini 2018 E-toetuste keskkonna kaudu. Taotlemiseks vajaliku info leiab SA KIK-i kodulehelt.

Vastavalt toetuse andmise tingimustele on võimalik toetust taotleda järgmisteks tegevusteks:

·         kalapääsude rekonstrueerimiseks ja rajamiseks olemasolevale paisule, vajadusel koos paisu rekonstrueerimise ning sette eemaldamisega paisjärvest;

·         kalade rännet takistavate paisude või paisuvarede likvideerimiseks, vajaduse korral koos sette eemaldamise ja endise paisutusala likvideerimisjärgse korrastamisega;

·         truupide ja sildade rekonstrueerimiseks kalade rände soodustamiseks mahus, mis on vajalik kalade läbipääsu tagamiseks;

·         koprapaisude likvideerimiseks (kuni 10% abikõlblikest kuludest);

·         kaldapuistu mosaiiksuse kujundamiseks;

·         jõkke varisenud voolutõkete eemaldamiseks.

Toetatakse projekte jõgedel ja jõelõikudel, mis on nimetatud keskkonnaministri 15. juuni 2004. a määruses nr 73 „Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaikade nimistu.“ 

Taotlusvooru infopäev toimub 6. detsembril 2017 Tartu Keskkonnaameti II korruse saalis (Aleksandri 14, Tartu). Infopäeval osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

 

Veel uudiseid samal teemal

01.06.2018|Keskkonnaministeerium

Üleujutusega seotud riskide ajakohastatud hinnangule oodatakse ettepanekuid

Tänasest kuni novembrini on kõigil võimalik esitada oma ettepanekuid üleujutusega seotud riskide ajakohastatud hinnangule.

Alates 2009. aastast on Eestil kohustus koostada üleujutusega seotud riskide hinnang, ohu- ja riskikaardid ning maandamiskavad ning neid siis iga kuue aasta tagant uuendada.

28.05.2018|Keskkonnaministeerium

Omavalitsustel avaneb võimalus üleujutustega hakkamasaamiseks toetust küsida

Kohalikud omavalitsused saavad hakata Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kaudu taotlema toetust üleujutusriskide maandamiseks vajalike uuringute tegemiseks. Keskkonnaminister Siim Kiisler kinnitas toetuse taotlemise korra ja tingimused.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.