Sa oled siin

Aeg on taas tunnustada silmapaistvamaid looduskaitsjaid

15.03.2019
2018. aasta laureaadid koos Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga (vasakult kuues) ja tema paremal käel seisva keskkonnaministri Siim Kiisleriga.
2018. aasta laureaadid koos Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga (vasakult kuues) ja tema paremal käel seisva keskkonnaministri Siim Kiisleriga.

Keskkonnaministeerium ootab kuni 15. aprillini ettepanekuid, keda tänavu autasustada Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga ja keda Eesti looduskaitse märkidega.


„Konkursile ootame kõigi nende tublide looduskaitsjate kandidatuure, kes on eriliselt silma paistnud oma panusega meie keskkonna hoidmisel. Me teame, et eestlaste jaoks on loodus väga hingelähedane ning enamus meist peavad selle olemasolu ja seal viibimist väga oluliseks. Kuid meie seas on palju neid, kes lisaks eelnimetatule teevad igapäevaselt ka palju tööd selle nimel, et meie loodus oleks hoitud ja et selle käekäik oleks järjepidevalt hea,“ ütles Keskkonnaministeeriumi loodusvaldkonna nõunik Hanno Zingel. „Palumegi neist tublidest inimestest meile teada anda, esitades hiljemalt 15. aprilliks meile nende kandidatuuri.“

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga tunnustatakse inimest, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne. Preemiat on välja antud 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

Eesti looduskaitsemärgiga tõstetakse esile isikute teeneid looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Hõbedast looduskaitsemärki antakse välja alates 2011. aastast ning tänaseks on välja antud 51 märki.

2018. aastal pälvis Kumari preemia koos looduskaitse kuldmärgiga looduse uurija, kaitsja ja tutvustaja Eerik Leibak. Eesti looduskaitsemärgid pälvisid Eesti-Soome looduskaitsekoostöö edendaja Ilkka Heikkinen, ökoloog ja pärandkoosluste kaitsja Aveliina Helm, Tallinna loomaaia direktor ja Euroopa naaritsa uurija ning kaitsja Tiit Maran, vabatahtliku kalavarude kaitse eestvedaja Jüri Nurk, metsaökoloog ja -kaitsja Anneli Palo, ettevõtjast loodushoidja Olari Taal, Karula rahvuspargi idee üks autoritest Pille Tomson, Narva Keeltelütseumi direktor ja Eesti Looduskaitse Seltsi Narva osakonna juht Nadežda Tšerkašina ning Saaremaa Ühisgümnaasiumi bioloogiaõpetaja Inge Vahter.

Ettepanekud, mis sisaldavad vabas vormis ülevaadet nominendi looduskaitsetegevusest, palume saata Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda hiljemalt 15. aprilliks 2019 aadressil Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või e-posti aadressil keskkonnaministeerium@envir.ee.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja looduskaitse märkide laureaadid kuulutatakse välja mais toimuval looduskaitsekuu avamisel. Varasemad laureaadid ning lisainfo on leitav ministeeriumi kodulehelt: www.envir.ee/et/looduskaitsemargid.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Keskkonnaministeerium

Rene Kokk: Riigimaal asuvate kultuurimälestiste korrashoid vajab selget plaani

Reedel käis keskkonnaminister Rene Kokk Tahkuna muinsuskaitsealusel endisel militaarobjektil, mida RMK korrastab. Hetkel suletakse seal ohtlikke luuke ja avasid ning tehakse piirdeid.&

Pikati allikas Kavilda ürgorus
09.07.2020|Keskkonnaministeerium

Üheksateist Jõgeva- ja Võrumaa parki minetavad riikliku kaitse ning Kavilda ürgorg saab uue kaitse-eeskirja

Keskkonnaministeeriumi ettepanekul arvas valitsus kaitse alt välja Võru maakonnas asuvad kolm  hääbunud mõisaparki ja ühe looduskaitseväärtuse minetanud puistu, ning ühe endise mõisapargi, mille kaitse on edaspidi tagatud teise kaitseala koosseisus.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.