Sa oled siin

Aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitlile saab kandideerida veel poolteist nädalat

28.11.2018

Keskkonnaministeerium otsib 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikumat tegu ja ettevõtet. Konkursile saab kandideerida kuni seitsmenda detsembrini. Võitjad selguvad rahva- ja žüriihääletuse tulemusel ning noid ootavad ees väärilised auhinnad.

 

 

Aasta Keskkonnategu

Aasta Keskkonnateo konkurss puudutab laiemalt keskkonna heaks tehtud tegemisi, mis on innustavad ja eeskujuks ka kõigile teistele. Aasta keskkonnateole saavad kandideerida nii ettevõtted, ühingud, eraisikud kui ka asutused. Esitada võib nii enda tehtud projekti kui ka kedagi teist, keda arvate olevat teo auhinna vääriline.
Esitanud kandidaatide seast parimate keskkonnategude välja selgitamiseks on kõigil võimalik kaasa lüüa avalikul hääletusel, mis toimub 10.–23. detsembril www.keskkonnategu.ee kodulehel. Kümme kõige enam hääli kogunud projekti esitatakse konkursil hindamiskomisjonile, kes valib nende seast säravaima. Konkursi auhinnaks on õigus kasutada keskkonnamärgist, et oma head tööd näidata ka teistele. Lisaks paneb Keskkonnaministeerium välja auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot. Auhinna täpse suuruse otsustab konkursil hindamiskomisjon vastavalt esitatud projektidele.

Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte

Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile on oodatud kandideerima kõik väikesed, keskmised ja suured ettevõtted ning organisatsioonid, kes oma viimase aasta tegevuses on senisest enam keskkonnaga arvestanud.
Keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitel antakse välja kolmes alamkategoorias. Nendeks on  keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbralik toode või teenus ja keskkonnasõbralik protsess. Lisaks valib hindamiskomisjon välja ka üldvõitja, kelle panus keskkonna heaks on olnud kõige mõjukam. Kandideerida saavad ka varasemad osalejad eeldusel, et nende toodet, teenust või protsessi on edasi arendatud. Konkursi üldvõitjana saab ettevõte Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot. Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel on võimalus osaleda ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil (European Business Award for the Environment), mis toimub 2020. aastal.

Konkursside ning neile esitatud kandidaatidega saab kursis olla, jälgides nii keskkonnatunnustuste kodulehte kui ka Facebooki lehte.  Samuti tasub pilk peal hoida Keskkonnaministeeriumi kodulehel. Võitjaid autasustatakse 2019. aasta jaanuaris.

Aasta Keskkonnateo  auhinda antakse välja alates 2004. aastast. Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte auhinda antakse alates 2002. aastast välja.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.