Sa oled siin

Aasta Keskkonnateo auhinnale kandideerib üle 20 kandidaadi

10.12.2015
Kärnkonn
Autor: Merike Linnamägi

Tänasest saavad kõik huvilised kaasa rääkida Aasta Keskkonnateo valimisel, kuhu sel aastal esitati võrreldes eelmise aastaga peaaegu kaks korda rohkem kandidaate. Hääletada saab Delfi portaalis 23. detsembrini.

Tänavu esitatud projektidest mitmed torkavad silma keskkonnasäästlikkuse ja nutikate lahenduste poolest. Samuti esitati mitmeid projekte, mis keskendusid erinevate Eestimaa paikade korrastamisele. Keskkonnategude iseloomustav joon on koostöö – paljude projektide meeskond koosneb ühe asula, linna või kooli inimestest, kes ühise eesmärgi nimel käed on löönud.

21 kandidaadi hulka kuuluvad Killerkott, Eesti Energia, Jazzkaar, Eesti Arengufond, Harku vallavalitsus ja OÜ Strantum, Tele2 Eesti, MTÜ Tallinna Linnuklubi, Sea Kayaking Estonia OÜ, Eestimaa Looduse Fond ja Avo Rosenvald, Sindi pais ja Hans Soll, MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing, Tartu Keskkonnahariduse Keskus, MTÜ Elus Teadus, MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskus, TLÜ Rakvere Kolledž, Jaanika Vipper, MTÜ Arboristide Koda, Balti Keskkonnafoorum, Tiina Ploom ja Märkajad, Eesti Kalastajate Selts ning Soone ja Hausi talude ehitamine.

Konkursi võitja kuulutatakse välja jaanuarikuu lõpus toimuval üritusel.

Projektide lühikirjeldustega saab tutvuda Delfi portaalis, samas saab oma lemmiku poolt ka hääle anda.
Kogu konkurssi puudutav info on kättesaadav Keskkonnateo portaalis.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.