Sa oled siin

40 aastat puhtama õhu nimel

11.12.2019

Täna, 11. detsembril tähistatakse Genfis õhukonventsiooni 40. aastapäeva. Õhukonventsioon, millega ka Eesti on liitunud, on ellu kutsutud piiriülese õhusaaste vähendamiseks.

ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni (UNECE) teatel on tänu konventsioonile 40 aasta jooksul teatavate õhusaasteainete heitkogused vähenenud kuni 80 protsenti, mis tähendab umbes 600 000 enneaegse surma vältimist igal aastal. Õhusaastet peetakse üheks peamiseks varajast surma põhjustavaks keskkonnateguriks ning Maailma Terviseorganisatsioon on nimetanud õhusaaste ametlikult vähkitekitavaks teguriks.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Harry Liivi sõnul on Eesti õhukvaliteet üldiselt hea. „Sellegipoolest leian, et Eestis on vaja õhusaastet veelgi vähendada, et parendada elanike elukeskkonda,“ märkis Liiv.

„Olukorra parandamiseks võtsime kevadel vastu teatavate õhusaasteainete heitkoguste vähendamise riikliku programmi aastateks 2020-2030. Ainuüksi transpordisektoris on võimalik programmi meetmete rakendamisel vähendada eriti peenete osakeste heidet aastaks 2030 ligi poole võrra,“ selgitas Liiv.

Genfis toimuval kohtumisel võetakse vastu puhta õhu deklaratsioon, mis rõhutab, kuivõrd suurt terviseriski kujutab endast õhusaaste. Deklaratsioonis kutsutakse riike ühinema protokollidega, et konventsiooni mõju oleks suurem.

Veel uudiseid samal teemal

22.11.2019|Keskkonnaministeerium

Õigesti ahju küttes säästad raha ja tervist!

Keskkonnaministeerium alustas novembris teavituskampaaniat “Õigesti ahju küttes säästad raha ja tervist”. Ministeerium soovib kampaaniaga juhtida elanike tähelepanu, kui olulised on õiged kütmisvõtted nii inimese tervisele, keskkonnale kui ka ahjuomanike rahakotile.

25.09.2019|Keskkonnaministeerium

Eesti sai ülemaailmse auhinna osoonikihti kahandava aine ekspordi ärahoidmise eest

Eesti hoidis ära suure koguse osoonikihti kahandava aine freoon R-22 ebaseadusliku ekspordi, pälvides selle eest ÜROlt Montreali protokolli järelevalveametnike ülemaailmse auhinna.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.