Sa oled siin

Üleujutusohupiirkonna ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaardid

Üleujutusohuga seotud riskide esialgse hinnanguga määratud riskipiirkondade kohta koostati põhjalikumad üleujutusohupiirkonna ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaardid,  mis näitavad veetasemete tõenäolist tõusu 10, 50, 100 ja 1000 aasta jooksul ning kirjeldavad võimalikke kahjulikke tagajärgi.


Iga stsenaariumi kohta esitatakse järgmised andmed: üleujutuse ulatus, veetase ja vooluveekogude korral ka vastav vooluhulk.

Kahele üleujutusohuga seotud riskide esialgse hinnanguga määratud riskipiirkonnale (Kohtla-Järve Järve linnaosa ja Järvakandi alev) üleujutusohupiirkonna kaarte ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaarte ei koostatud, sest üleujutuse ulatus ja tõenäosused on ebaselged.

Üleujutusohupiirkonna ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaartide koostamiseks arvutati veetasemete aegridade põhjal tõenäosusstsenaariumid, koguti kahjulike tagajärgi näitavad andmed ja moodustati kaardikihid.

Teostatud tegevusi on täpsustatud Keskkonnaministeeriumi poolt koostatud aruandes "Üleujutusohupiirkonna ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaardid".

Lisa 5. Majandusüksuse andmed

Tallinna linna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kakumäe linnaosade  meretasemete aegridade modelleerimise ja stsenaariumite arvutamine.

Viie riskipiirkonna (Järvakandi alev; Maardu linn; Ilmatsalu alevik; Võru linn; Kärdla linn) veetasemete stenaariumite arvutamise kohta on täpsustatud Keskkonnaagentuuri koostatud aruandes "Arvutuslikud tippveetasemed üleujutusohuga riksipiirkondadele".


 

 

Viimati uuendatud: 5. aprill 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.