Sa oled siin

Soome ja Eesti vahelise raudteetunneli projekti piiriülene keskkonnamõju hindamine

Arendaja Finest Bay Area Development OÜ projekti eesmärgiks on rajada merealune raudteetunnel ligikaudse kogupikkusega 
100 km. Tunneli trassialternatiivid läbivad nii Soome kui Eesti majandusvööndit ja territoriaalvett ning hõlmavad maismaad. Sõltuvalt trassialternatiividest on projekti osaks ka tehissaarte rajamine.

Vastavalt piiriülese keskkonnamõju hindamise (Espoo) konventsioonile on Soome teavitanud Eestit arendaja Finest Bay Area Development OÜ projektist rajada Soomet ja Eestit ühendav raudteetunnel. Espoo konventsiooni mõistes on Soome päritoluriik, kes oma jurisdiktsiooni piires otsustab projekti elluviimiseks vajalike tegevuslubade andmise üle Soomes. Eesti on mõjutatud riik, keda kavandatava tegevusega kaasnev piiriülene keskkonnamõju puudutab.

Teatele on lisatud arendaja koostatud Soome poolse projekti keskkonnamõju hindamise (KMH) programm ning selle kokkuvõtlik dokument (nn piiriülese keskkonnamõju hindamise programm). Materjalides käsitletakse Soome jurisdiktsiooni alla kuuluvat projekti osa, st projekti keskkonnamõju Soome poolel kuni Eesti majandusvööndi piirini (samuti piiriülene keskkonnamõju).

Arvamused, ettepanekud ja vastuväited Soome poolse projekti KMH programmi materjalide kohta palume esitada kirjalikult 20. maiks 2019 e-posti aadressil keskkonnaministeerium@envir.ee.

Soome KMH programmi materjalide avalik arutelu toimub 6. mail 2019 algusega kell 15.00 Keskkonnaministeeriumi (Tallinn, Narva mnt 7a) 1. korruse saalis.

Viimati uuendatud: 9. aprill 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.