Sa oled siin

Põlevkivi tagantjärgi kaevandamine

2015. aasta 15. juunil võeti vastu maapõueseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seadus, mis lubab ettevõtetel kaevandada eelmisel kuuel kalendriaastal aastasest kaevandamismäärast vähem kaevandatud põlevkivi tagantjärele.

Põlevkivi aastane kaevandamismäär on kõikide põlevkivi kaevandamise lubade alusel kokku maksimaalselt kaevandada lubatud põlevkivi kogus. Põlevkivi aastane kaevandamismäär on 20 miljonit tonni

Põlevkivi kaevandamise aastamäära on lubatud ületada maapõueseaduse §-s 63 sätestatud ulatuses ja korras.

Maapõueseaduse § 63 lg 1 alusel põlevkivi kaevandamise aastamäärast kaevandamata jäänud põlevkivi kogust on lubatud tagantjärele kaevandada kaevandamata jätmise aastale järgneva seitsme aasta jooksul.

Loa andja ehk Keskkonnaamet peab kaevandamata jäänud põlevkivi kaevandamismäära arvestust ning teeb iga aasta 1. augustil enda veebilehel (https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/maapou/polevkivi-tagantjargi-kaevandamine) teatavaks eelmisel kuuel kalendriaastal kaevandamise aastamäärast kaevandamata jäänud põlevkivi kogused ja põlevkivi kaevandamise aastamäärast kaevandamata jäänud põlevkivi koguse, mille tagantjärele kaevandamist võimaldatakse järgmisel kalendriaastal. 

Põlevkivi kaevandamise loa omaja, kes soovib järgmisel kalendriaastal talle määratud põlevkivi kaevandamise aastamäära osast rohkem kaevandada, esitab kaevandamisloa andjale hiljemalt 1. septembril taotluse, milles on märgitud järgmisel kalendriaastal tagantjärele kaevandada soovitud põlevkivi kogus.

 

Viimati uuendatud: 15. november 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.