Sa oled siin

Põlevkivi kasutamise riiklik arengukava 2008-2015

11. juuli 2006. aasta korraldusega nr 384 kiitis Vabariigi Valitsus heaks põlevkivi kasutamise riikliku arengukava koostamise ning määras selle eest vastutavaks ministeeriumiks Keskkonnaministeeriumi ja osalevateks ministeeriumideks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Rahandusministeeriumi.

Põlevkivi kasutamise riikliku arengukava koostamiseks moodustas keskkonnaminister arengukava koostamise töögrupi, mida juhtis Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik Anto Raukas.

Arengukava koostamise nõustamiseks ja koordineerimiseks, samuti arengukava vahe- ja lõpparuannete läbivaatamiseks ning keskkonnamõju strateegilise hindamise protsessi nõustamiseks moodustas keskkonnaminister põlevkivi kasutamise kava komisjoni, mille tööd juhtis Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonna juhataja Rein Raudsep.

Avalikkuse kaasamiseks põlevkivi arengukava koostamisse moodustas keskkonnaminister ümarlaua, mis põlevkivi arengukava koostamise ajal kogunes vähemalt kord kuus ja mida juhtis Keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe.

Samaaegselt arengukava koostamisega toimus ka selle keskkonnamõju strateegiline hindamine, mille läbiviimist juhtis Säästva Eesti Instituudi juhataja Valdur Lahtvee.

(NB! Lisatud pdf-failid on valdavalt suuremahulised ja võivad avanemiseks kauem aega võtta!)
 

 

Viimati uuendatud: 15. november 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.