Sa oled siin

Elektrisektori moderniseerimise investeeringute taotlusvoor

Vastavalt direktiivile 2003/87/EÜ võib Eesti eraldada üleminekuperioodil (2013–2019) tasuta lubatud heitkoguse ühikuid Eestis asuvatele Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega kauplemise süsteemi kuuluvatele elektritootjatele, kes olid tegevad 31. detsembril 2008 või alustasid asjakohast investeerimist hiljemalt 31. detsembril 2008.

Investeeringute kavasse arvamist võis taotleda elektritootja mitte ainult enda poolt elluviidavatele investeeringutele, vaid teha ettepanekuid ka teiste välisõhu kaitse seaduse nõuetele vastavate investeeringute lisamiseks.

Tasuta lubatud heitkoguse ühikute saamiseks esitatud investeeringud peavad vastama välisõhu kaitse seaduses toodud põhimõtetele ning aitama kaasa Eesti energiamajanduse arengukava aastani 2020 eesmärkide elluviimisele.

Tingimustele vastanud taotlustest koostati riiklik investeeringute kava. Euroopa Komisjon kinnitas investeeringute kava ja selle osas riigiabi andmise lõplikult 27.06.2012.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.