Sa oled siin

Ökoinnovatsioonikuu üritused

6. - 8. oktoobril korraldavad Keskkonnaministeerium ja Garage48 ringmajandusele pühendatud häkatoni "Circular Economy 2017". 48 tundi kestval ajurünnakul otsitakse nutikaid ning reaalselt rakendatavaid ökoinnovaatilisi lahendusi, mis soodustaksid uute ärimudelite kasutusevõttu ning kiirendaksid üleminekut ringmajandusele.
Toimumiskoht: Tallinn, Spring Hub, Pärnu maantee 148.

24. - 26. oktoobril toimub kõrgetasemeline keskkonnakonverents Nature Based Solutions 2017 (NBS 2017) Tallinna Ülikoolis. Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eestistumise ametlik konverents „Looduspõhised lahendused: innovatsioon igapäevaseks“ toob kokku juhtivad teadlased, poliitikud ja ettevõtjad kogu maailmast ja võimaldab neil jagada oma kogemusi, kuidas loodusel põhinevat innovatsiooni ja ökoinnovatiivseid tehnoloogiaid saab mitmetel elualadel kasutada. Konverentsi keskmes on loodusel põhinevad ja ökoinnovaatilised tehnoloogiad, mida on võimalik rakendada nii linna- kui looduskeskkonnas. Kuna lisaks ökoinnovatsioonile on Eesti eesistumise üks prioriteete ka digilahendused, keskendutakse konverentsil sellele, kuidas tehnoloogiad saavad uute looduspõhiste lahenduste loomist ja kasutamist tõhustada ning inimeste teadlikkust tõsta.
Toimumiskoht: Tallinna Ülikool, Narva maantee 29.

18. ja 19. oktoobril toimub ringhangete konverents. Kui seni on räägitud keskkonnahoidlikest riigihangetest (green public procurement), siis nüüd tulevad jutuks ringhanked. Ringhangete puhul peetakse silmas seda, mis hangitavast tootest selle lõppfaasis saab. See mitte ainult ei ennetaks käideldava jäätme/prügi teket, vaid oleks ressurss või teisene toore uueks tooteks. Konverentsil räägitakse, mida ringhanked endast kujutavad, mille poolest nad erinevad tava- ning rohehangetest ja kui kaugel on ringhangetele üleminekuks Eesti.
Toimumiskoht: Tallinn, Mustpeade maja, Pikk tn 26.

27. oktoobril toimub Climathon Kick. Challenge: Green Mobility. Kliimamuutuste ideetalgud toimuvad samaaegselt suurimates linnades üle maailma. Tallinn on 2017. aastaks valitud n-ö pealavaks, kust toimub ürituse avalöök – otseülekande sessioonid kõikidesse suurimatesse linnadesse üle maailma. Fookuse seame (linna)transpordile.
Toimumiskoht: Tallinn, Erinevate Tubade Klubi, Telliskivi 60-A1-65.

 

Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, +372 5330 3448. 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.