Nord Stream, aruanded

Nord Streami gaasijuhtme rajamise mõju-uuring Soome lahe merekeskkonnale
14.10.2010

Aruanne sisaldab Nord-Streami gaasitrassi rajamise mõju-uuringu esimese etapi ehk ehituseelse seire ning teise etapi ehk ehitusaegse seire tulemusi.

Mõõdistused viidi läbi Eesti majandusvööndis Soome lahel TTÜ uurimislaeval SALME.

Töös osalesid TTÜ Meresüsteemide Instituudi, TÜ Eesti Mereinstituudi ja Eesti Geoloogiakeskuse spetsialistid. Kogutud proovide analüüsid teostati nimetatud asutuste laborites ning dioksiinide analüüsid vastavat akrediteeringut omavates laborites Tšehhis ja Soomes.

Uuringu tellija on Keskkonnaministeerium. Uuringut rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Töid ja aruande koostamist koordineeris TTÜ Meresüsteemide Instituudi juhtivteadur Urmas Lips.

NORD STREAM GAS PIPELINE ENVIRONMENTAL MONITORING
08.03.2012

Nord Stream gaasitoru ehituse ja opereerimise mõjude perioodiline aruandlus. Monitooring teostatakse Soome majandusvööndis.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.