Sa oled siin

Nakkevõrgu- ja õngejadapüük

Harrastuslikul kalapüügil on kalastuskaardi alusel lubatud püüda ühel isikul ühe nakkevõrguga (kuni 70m nakkevõrk või nakkevõrgujada) merel, Peipsi ja Lämmijärvel, Võrtsjärvel, Suur-Emajõel ja veel ca 30 väikesiseveekogul Eestis (peamiselt üle 100 ha veekogud). 
 
Harrastuslikul kalapüügil on kalastuskaardi alusel lubatud püüda ühel isikul ühe kuni 100 konksust koosneva õngejadaga merel, Peipsi ja Lämmijärvel, Võrtsjärvel, Suur-Emajõel ja veel paljudel teistel siseveekogudel.
 
NB! Ühe piirarvu piires (selleks võib olla merel maakonna kohta kehtestatud püügivahendite piirmäär või siseveekogudel konkreetsele veekogule kehtestatud püügivahendite piirmäär) antakse ühele isikule kalastuskaart ühe nakkevõrguga ja ühe õngejadaga püügiks. Samas võib ühele isikule anda kalastuskaardi korraga mitmesse piirkonda, kuhu on eraldi kehtestatud püügivahendite piirarvud. Vaata millistesse piirkondadesse on Keskkonnaminister nakkevõrgu ja õngejadaga püügivõimalusi kehtestanud
Veekogude nimekirja (sh hinnad), kus nakkevõrgu ja õngejadaga harrastuslikul kalapüügil püüda lubatakse kehtestab Keskkonnaminister iga-aastaselt ajutiste püügikitsenduste määrusega. 
 
Erandina on püsiasustusega väikesaare püsielanikul õigus püüda kuni kolme nakkevõrguga ja kuni 300 konksust koosneva õngejadaga. Vaata, millistele püsiasustusega väikesaarte alalistele elanikele on Keskkonnaminister kehtestanud limiidi nakkevõrgu ja õngejadaga püügiks siit .
 
 
NB! Kalastuskaartide piirarvud nakkevõrguga püügiks on piiratud ning neid antakse välja taotlemise ajalises järjekorras.
 
Loe lisaks kalastuskaartide taotlemisest siit.

 

Viimati uuendatud: 2. juuli 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.