Tegevuspõhine eelarve

Keskkonnaministeeriumi valitsemisala tegevuspõhine eelarve

 

Keskkonnaministeeriumi valitsemisala panustab tulemusvaldkondade eesmärkide saavutamisse tulemusvaldkonnas keskkond ja tulemusvaldkonnas põllumajandus ja kalandus. Keskkonna tulemusvaldkonnas annab strateegilised suunad Eesti keskkonnastrateegia aastani 2030, Eesti metsanduse arengukava aastani 2020, Põlevkivi kasutamise riiklik arengukava 2016–2030, Kliimamuutustega kohanemise arengukava aastani 2030, Riigi jäätmekava 2014–2020 ja Looduskaitse arengukava aastani 2020. Põllumajanduse ja kalanduse tulemusvaldkonnas annab strateegilised suunad koostatav Põllumajanduse ja kalanduse arengukava aastani 2030. Valdkonna arengukavades seatud eesmärkide elluviimiseks on koostatud programmid, mille kaudu toimub arengukavade rakendamiseks vajalike meetmete, tegevuste ja teenuste planeerimine, eelarvestamine, elluviimine ning aruandlus.

 

Keskkonnaministeerium on Eesti keskkonnavaldkonna eestvedaja, kelle põhieesmärk on puhas elukeskkond, keskkonnateadlikud inimesed, säilinud loodusväärtused ja loodusressursside jätkusuutlik kasutamine. 

Keskkonnaministeeriumi valitsemisala arengukava 2019-2022 hõlmab ministeeriumi ja tema valitsemisala kõiki tegevusvaldkondi ning meetmeid. Arengukava on kinnitatud keskkonnaministri 22.06.2018 käskkirjaga nr 523 ning selle lisast on leitav „Keskkonnaministeeriumi valitsemisala personalistrateegia“.

  Arengukavas kirjeldatakse organisatsiooni tegevuse aluseid ja strateegilist raamistikku ning valitsemisala asutuste panustamist tulemusvaldkonda Keskkond läbi kolme alavaldkonna, mille alaeesmärgid on:

  • tagatud on keskkonna ja elurikkuse kaitse;
  • tagatud on jätkusuutlik ja tõhus keskkonnakasutus;
  • organisatsiooni juhtimine on efektiivselt korraldatud ja ressursse kasutatakse optimaalselt.

   

   

  Viimati uuendatud: 8. mai 2020

  Räägi kaasa
  riigivalitsemises

  Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.