Sa oled siin

Dokumendiregister ja teabenõude esitamine

Dokumendiregister


Keskkonnaministeeriumi dokumendiregistri avalikus vaates on võimalik tutvuda ministeeriumi tegevuse käigus loodud või saadud dokumentidega.

Kui te otsitud dokumenti ei leia, palume esitada teabenõue. Ajavahemikul 01.01.2007-31.12.2015 elektrooniliselt registreeritud dokumendid ei ole tehnilistel põhjustel avalikult kättesaadavad. Nende dokumentide kohta palume esitada samuti teabenõue.

Teabenõue saatke e-postiga aadressile keskkonnaministeerium@envir.ee või esitage päring telefonil 626 2802.

Paberdokumentidele ja asutusesiseseks kasutamiseks tunnistatud (ehk juurdepääsupiiranguga) dokumentidele juurdepääs puudub. Nende kohta on avalikustatud ainult registreerimisandmed. Kui soovite nimetatud dokumentidega tutvuda, palume esitada meile teabenõue. Teabenõude korras on võimalik tutvuda dokumendis sisalduva avaliku teabega.

Puhkuste ja lähetuste dokumentidega on võimalik tutvuda Riigitöötaja Iseteenindusportaali kinnitusdokumentide registris.

 

Dokumendiregistri kasutusjuhend


Dokumendiregistris on võimalik teha otsing andmeväljade järgi. Otsingu teostamiseks peab olema täidetud vähemalt üks otsingu väli.

Dokumendiregistrist saab otsida dokumente järgmiste andmete järgi:

  • Isik – otsingukriteerium otsimiseks dokumendi saatja või saaja nime järgi;
  • Asutus otsingukriteerium otsimiseks dokumendi saatja või saaja asutuse järgi;
  • Saatja viit – otsingukriteerium saatja asutuse dokumendi registreerimise numbri järgi;
  • Pealkiri – otsingukriteerium otsimiseks dokumendi pealkirja järgi;
  • Koostaja – otsingukriteerium dokumendi koostaja järgi;
  • Registreerimise kpv – otsingukriteerium otsimiseks Keskkonnaministeeriumis dokumendi registreerimise kuupäeva või kuupäeva vahemiku järgi. Kindla kuupäeva järgi otsimiseks tuleb sisestada mõlemale kuupäeva väljale sama kuupäev. Kui soovite leida dokumente, mis on registreeritud alates teatud kuupäevast, tuleb sisestada kuupäev ainult väljale "alates" ning otsingu tulemis kuvatakse dokumendid, mis on registreeritud alates otsingus märgitud kuupäevast kahanevalt, uuemad dokumendid kõige ees. Kui soovite leida dokumente, mis on registreeritud teatud kuupäevani, tuleb soovitud kuupäev sisestada väljale "kuni" ning otsingus kuvatakse dokumendid, mis on registreeritud otsingus märgitud kuupäevani;
  • Dokumendi liik – otsingukriteerium otsimiseks dokumendi liigi järgi;
  • Juurdepääsupiirang – otsingukriteerium dokumendile määratud juurdepääsupiirangu järgi;
  • Saatmisviis – otsingukriteerium saabumise või saatmise viisi järgi.

Kogu otsingu tulemis kuvatakse välja 100 esimest dokumenti kahanevalt, uuemad ees. Täpsema otsingu saamiseks tuleb otsingut täpsustada.

 

Teabenõude võite esitada:

Teabenõue
 

Teabenõudega võite küsida dokumenti või infot, mis on ministeeriumil juba olemas.

Vastuse saate viie tööpäeva jooksul.

Selgitustaotlus
 

Kui soovite ministeeriumilt teavet, mille andmiseks on vaja olemasolevat teavet analüüsida või koguda lisateavet, siis on tegu selgitustaotlusega.

Saate küsida selgitusi õigusaktide ja eelnõude, ministeeriumi tegevust reguleerivate õigusaktide ning valitsemisala ja tegevuse kohta.

Vastuse saate 30 päeva jooksul.

Märgukiri
 

Märgukirjaga võite teha ministeeriumile ettepanekuid asutuse töö korraldamiseks ja valdkonna arengu kujundamiseks ning edastada teavet.

Vastuse saate 30 päeva jooksul.

 

Viimati uuendatud: 24. september 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.