Sa oled siin

Looduskaitselised nõuded veesõidukitega liiklemisele

Kaitsealadel (rahvuspargid, loodus- ja maastikukaitsealad) võib sõita veesõidukitega, sealhulgas ilma mootorita veesõidukitega, ainult juhul, kui see on kooskõlas kaitse-eeskirjaga. Teavet kaitsealadel liikumise kohta saab Keskkonnaametist. Et kaitsealal kehtivate piirangutega mitte vastuollu minna, tuleks oma sõitu pikemalt ette planeerida ja teha selgeks, millised nõuded konkreetsel kaitsealal kehtivad. Kaitsealadel nagu ka kõikjal mujal veesõidukiga liikudes püüa võimalikult vähe häirida seal elutsevaid linde ja loomi. Kaitsealadel liikumiseks on sobivamad ilma mootorita veesõidukid.
 

Reeglina on ranna või kalda piiranguvööndis mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks ettenähtud teid või radu keelatud. Erandina on piiranguvööndis mootorsõidukiga sõitmine lubatud kutselisel või harrastuskalapüügil veesõiduki veekogusse viimiseks.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.