Sa oled siin

Lepingu tingimused

Hankedokumentide koostamisel peab täpsustama ka hankelepingu sõlmimise tingimused ning need peaksid teada olema enne pakkumiste esitamist. Hankelepingu tingimusi peavad suutma täita kõik kvalifitseerunud pakkujad.

Keskkonnanõuete lisamine hankelepingusse puudutab valdkondi, kus hankija soovib tagada, et tarnija/lepingu sõlmija teatud keskkonnanõudeid täidaks või täidaks neid kogu lepinguperioodi jooksul.

Mõned näited hankelepingu võimalike täitmise tingimuste kohta ehitustööde või teenuse hankelepingute täitmise korral:

  • Toodete ja tööriistade transport ehitusplatsile (nt kontsentreeritud toodete toimetamine ehitusplatsile ning nende järgnev lahjendamine kohapeal, taaskasutatavate mahutite kasutamine toodete transportimiseks ehitusplatsile).
  • Kasutatud toodete ja pakendite kasutuselt kõrvaldamine (nt ehitusettevõtja kogub kokku tooted ja pakendid, mis on mõeldud taaskasutamiseks, uuesti ringlusesse võtmiseks või sobival viisil kõrvaldamiseks ja eemaldab need ehitusplatsilt).
  • Ehitusettevõtte töötajate väljaõpe (nt ettevõtte töötajad on saanud oma tööks keskkonnamõju-alase koolituse ning on teadlikud selle ametiasutuse, kelle ehitistel nad tööle hakkavad, keskkonnapoliitikast).
  • Puhastusainete kasutamine (nt lepingperioodi jooksul kasutab teenuse pakkuja üksnes keskkonnasõbralikke (ökomärgise kriteeriumidele vastavaid) puhastusvahendeid.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.