Sa oled siin

Kliimamuutustega kohanemise projekt Bhutanis

„Global Climate Change Alliance - Climate Change Adaptation in the Renewable Natural Resources Sector“

Projekti elluviija: Global Climate Change Alliance
Maksumus: Eesti osa 796 972 eurot, kogu projekt 4 396 972 eurot koostöös Euroopa Komisjoniga.
Periood: juuli 2012 – juuni 2016, pikendatud kuni juuni 2017.
Eesmärk: suurendada Bhutani maapiirkondade majapidamiste vastupidavust kliimamuutuste mõjule.
Tegevused: Töötatakse välja taastuvenergiaressursside plaan ning kliimamuutustega kohanemise plaan ning alustatakse nende rakendamist, samuti suurendatakse riigiasutuste võimekust.

Projekti määrati 2013. aasta algusest juhtima Bhutani Põllumajandus- ja Metsandusministeeriumi taastuvate loodusressursside nõukogu ning selle alla loodud kliimamuutuste üksus. Aastaaruanded koostab Bhutani Põllundus- ja Metsandusministeeriumi ELile iga aasta septembris.

2015. aasta lõpuks plaaniti koostada poliitikadokument kliimamuutustega kohanemiseks loodusressursside sektoris. Selle heakskiitmisele järgneks konkreetsemate tegevuste planeerimine põllumajanduse, karjakasvatuse, metsanduse, põllumajandusturunduse ja loodusliku mitmekesisuse alamsektorites.

Aruanded: Esimene ühine iga-aastane ja vahekokkuvõtte audit viidi läbi 2014. aasta aprillis. ELi panus jõudis Bhutani alles 2013. aasta septembris. Seega vaatles audit alles projekti algusfaasi ja ei olnud veel võimalik hinnata projekti mõjusid. Auditi tulemusel leiti, et programmi kestvust tuleks aasta võrra pikendada (2017. a juunini), kuna projekt algas planeeritust hiljem. Pärast projekti lõppu 2017. aastal viiakse läbi audit ning esitatakse projekti aruanne.

Lisainfo Global Climate Change Alliance kodulehelt.

Viimati uuendatud: 16. jaanuar 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.