Sa oled siin

„Kliimamuutuste arvestamine ja riskide maandamine“ teabepäev

Keskkonnaministeerium ja Eesti Veeinseneride Liit korraldasid 2017. aasta 30. novembril Tallinnas ja 7. detsembril Tartus teabepäevad eesmärgiga suurendada regionaalse ja kohaliku tasandi valmidust ja võimekust kliimamuutuse mõjudega arvestamiseks.

Kõige olulisemad kliimariskid, mis Eestis mõju avaldavad, on veetaseme tõusust ja sademete rohkusest tingitud üleujutused, tugevad tormid, ranna- ja kaldaerosioon ning linnalised soojussaared. Teabepäevadel tutvustasime võimalusi kuidas maakasutuse suunamises neid kliimariske hinnata ja maandada ning kuidas see teadmine integreerida planeeringutesse, keskkonnamõju strateegilisse hindamisse ja teistesse arengudokumentidesse (nt ühisveevärgi arengukavasse). Samuti andsime ülevaate riiklikust kliimamuutustega kohanemise arengukavast, üleujutustega seotud riskide maandamiskavadest ja tehnilistest võimalustest kuidas üleujutusi vähendada.

Teabepäevade ettekanded:

Viimati uuendatud: 18. detsember 2017

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.