Kiirgustegevusload

Kiirgustegevusluba annab isikule õiguse läbi viia kiirgustegevust.

Kiirgustegevus on mis tahes tegevus, mis suurendab või võib suurendada inimese kiiritust tehisallikate kiirgusest või looduslikest kiirgusallikatest, kui looduslikke radionukliide töödeldakse nende radioaktiivsuse, lõhustatavuse või tuumasünteesi omaduste pärast.

Kiirgusallikat tohib paigaldada, remontida ja hooldada kiirgustegevusluba omav isik. Remondi-ja hooldustööd, mis ei ole seotud kiirgusallika kiirgusttekitavate osadega, tohib teha kiirgustegevusloata.

Selline tegevus on muu hulgas:
1) radioaktiivse aine tootmine, töötlemine, kasutamine, omamine, ladustamine, vedu, riiki sisse- ja riigist väljavedu ning ajutine või lõppladustamine;
2) ioniseerivat kiirgust emiteeriva ja suurema kui viie kilovoldise potentsiaalide vahe juures töötava elektriseadme kasutamine.

Alates 01.02.2009 annab ja muudab kiirgustegevuslubasid Keskkonnaamet.

Kiirgustegevusloa saamiseks tuleb  taotlejal esitada Keskkonnaametile (Narva mnt 7A, 15172 Tallinn, ümbrikule kirjutada märksõna – KIIRGUSTEGEVUSLUBA) kirjalik taotlus, lisades sellele Kiirgusseaduse § 70 loetletud andmed ja dokumendid.

Kui kiirgustegevusloa omaja kavandab Kiirgusseaduse § 78 nimetatud muudatusi, tuleb sellest teatada Keskkonnaametile, misjärel luba muudetakse või tuleb esitada taotlus uue loa saamiseks.
 

 

Viimati uuendatud: 4. oktoober 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.