Sa oled siin

Kalastuskaardi alusel harrastuspüügi eest tasumine ja harrastuspüügiõiguse tasud

Kui kalastuskaarti taotletakse vahetult Keskkonnaametist ehk esitades taotluse kohapeal, saates postiga või digitaalselt allkirjastatuna e-postiga tuleb kalastuskaardi andmise positiivse otsuse puhul kalastuskaardi tasu kanda 10 päeva jooksul Rahandusministeeriumi arvele vastavalt Keskkonnaameti otsusele, vastasel juhul loetakse taotleja kalastuskaardist loobunuks.
 
Elektroonilise kanali vahendusel kalastuskaardi taotlemisel tasutakse kalastuskaardi tasu kohe peale taotluse esitamist internetikeskkonnas www.pilet.ee või mobiilitelefonilt soetades ostu kinnitades.
 
NB! Alates 1. juulist 2011 ei ole lubatud harrastuspüügiõiguse tasu maksta otse Rahandusministeeriumi arvele vaid AINULT Keskkonnaametist kalastuskaardi taotlemisel tasu maksmiseks tuleb raha kanda Rahandusministeeriumi arvele!
 

Harrastuspüügiõiguse tasu

 
 1. 24 tunni eest - 1 euro /15,6466 krooni;
 2. 7 päeva eest – 3 eurot /46,93 krooni;
 3. 182 päeva eest – 13 eurot / 203,40 krooni;
 4. 365 päeva eest – 20 eurot /312,93 krooni.

Harrastuspüügiõiguse soetamise võimalused:

 • Internetimakse: Harrastuspüügiõiguse tasu saab interneti kaudu tasuda vaid keskkonnas pilet.ee (otselink maksma).
  Juhul kui otselink ei tööta saab minna aadressile www.pilet.ee. Püügiõiguse soetamiseks tuleb liikuda menüüs "Piletid" > "Muu" >"Harrastuspüügiõigus" ning valida sealt soovitud püügiõiguse tüüp ja suunduda maksma.
 • Mobiilimakse: Harrastuspüügiõiguse eest tasumisel mobiilimaksega tuleb sisestada mobiiltelefonil üks järgnevatest numbrikombinatsioonidest ja HELISTADA (töötab EMT, Elisa või Tele2 võrgus): 1322*(kood)*isikukood (välisriigi kodanikule 0aakkpp0000 aa - sünniaasta - kuu - päev)
  Koodid: 400 (24h), 401 (7 päeva), 402 (182 päeva), 403 (365 päeva)
  Mobiiltelefoniga harrastuspüügiõiguse eest tasumisel saab isik kinnituse harrastuspüügiõiguse kehtivuse alguse ja harrastuspüügiõiguse lõppemisel teavituse püügiõiguse lõppemise kohta.
 • Käsimüügipunktid
Harrastuspüügiõiguse kontrollimine ja tõendamine
 
Harrastuspüügiõiguse eest tasumist, mis on sooritatud internetis www.pilet.ee keskkonnas, mobiilimaksega või Eesti Posti või Tallinna Linnavalitsuse teeninduspunktis kontrollitakse järelvalve käigus püüdja isikut tõendava dokumendi alusel.
 
NB! Isikud, kes kuuluvad allpool loetletud harrastuspüügil soodustust saavate isikute hulka ja soodustust kasutavad, peavad harrastuspüügil lisaks isikut tõendavale dokumendile soodustust tõendavat dokumenti kaasas kandma. 
 
Enda harrastuspüügiõiguse tasu maksmist ning sellest lähtuvat harrastuspüügiõiguse kehtivust saab igaüks kontrollida internetis www.pilet.ee keskkonnas logides süsteemi sisse ning valides menüüst "Minu andmed/Piletid".
 

NB! Alates 1. juulist 2011 tuleb harrastuspüügiõiguse tasu maksmiseks kasutada ühte eelpoolloetletud maksekanalit ning otse Rahandusministeeriumi arvele harrastuspüügiõiguse tasu maksmine pole lubatud.

 

Harrastuspüügõiguse tasu maksmisel soodustatud isikud:

 
Harrastuspüügiõiguse tasu ei pea tasuma (välja arvatud juhtudel kui on vajalik kalastuskaart):
 • eelkooliealised lapsed;
 • alla 16 aastased õpilased;
 • pensionärid;
 • õigusvastaselt represseeritud isikud;
 • puuetega isikud.
 
Nimetatud isikutel, v.a eelkooliealised lapsed, peab harrastuspüügil kaasas olema soodustust tõendav dokument, milleks on:
 • õpilaspilet;
 • pensionitunnistus;
 • represseeritu tunnistus;
 • puude raskusastet tõendav dokument.

 

Viimati uuendatud: 2. juuli 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.