Sa oled siin

IUCN

Maailma looduskaitseliit ehk Rahvusvaheline Looduse ja Loodsvarade Kaitse Ühing  - IUCN (International Union for Conservation of Nature)
 
Eestis on hetkel kaks IUCN liiget.
 
Eesti riik ühines IUCN-ga 2007 aastal. Vabariigi Valitsuse 18. jaanuari 2007 a korraldusega nr 24. Rahvusvahelisele Looduse ja Loodusvarade Kaitse Ühingule ühinemise teate esitamine ja liikmeõiguste teostaja määramine
 
Liikmeõiguse teostajaks on Keskkonnaministeerium.
 
Lisaks Eesti riigile on IUCN liige ka Eestimaa Looduse Fond.
 
Maailma looduskaitseliit – IUCN (The World Conservation Union) on rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi 1948. aastal. Ta on eriline organisatsioon, kuna ühendab nii riikide valitsusi, valitsusväliseid ühendusi kui ka rahvusvahelisi organisatsioone. See on organisatsioon, kus ametnike ja poliitikutega töötavad üheskoos ka teadlased ja praktikud. Asutamislepingu allkirjastasid 18 riigi, 7 rahvusvahelise ja 107 rahvusliku valitsusvälise organisatsiooni esindajad. Tänaseks on IUCN oma üle tuhande liikmega suurim mitte ainult loodus-, vaid ka keskkonnakaitseorganisatsioon maailmas. Tema liikmeteks on 81 riiki valitsuse tasemel ja 111 riiki kas ministeeriumi või mõne muu riikliku ametkonna vahendusel. Lisaks on selle organisatsiooni liikmeks üle 800 valitsusvälise organisatsiooni sh 82 rahvusvahelist looduskaitse organisatsiooni.
IUCN toetub oma tegevuses nn kolmele sambale – liikmeskond, ülemaailmne regionaalne harukontorite võrgustik (kuuskümmend harukontorit üle tuhande alalise ametnikuga ning peakontoriga Glandis Šveitsis) ning kuus teaduskomisjoni (liigikaitse, kaitsealade, ökosüsteemide kaitsekorralduse, keskkonnaõiguse, keskkonnahariduse ja -kommunikatsiooni ning keskkonnamajanduse ja sotsiaalküsimuste komisjonid). Teaduskomisjonides on enam kui 10 000 liiget, kelle hulgas ka mitmeid Eesti teadlasi.
 
Maailma looduskaitseliitu võib pidada nn maailma looduskaitse moeloojaks viimastel aastakümneil. See organisatsioon määratleb ning kaardistab tähtsamad probleemid erinevatel tasanditel ning arendab välja ka vajalikud abinõud probleemide lahendamiseks või leevendamiseks. IUCN-i algatusel hakati koostama maailma punaseid raamatuid, liikide ja elupaikade seisundi hinnanguid ning samuti on kõik ülemaailmsed looduskaitselepped (Washingtoni konventsioon (CITES), Bioloogilise mitmekesisuse konventsioon, Ramsari konventsioon) välja kasvanud IUCN algatusest ja tegemistest.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.