Sa oled siin

ITU projekt Vaikse ookeani väikesaartel

„Kliimamuutustega kohanemise komponendi rakendamine satelliitside võimekuse ja hädaolukordade side arendamise projektis väikesaarte arengumaades Vaikse ookeani piirkonnas”

Projekti elluviija: Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit (ITU)
Maksumus: Eesti panus 100 000 eurot
Periood: detsember 2014 – jaanuar 2018

Eesmärk: Arendada madalate kuludega usaldusväärne ja mitmekesine satelliitside võimekus sotsiaalmajandusliku arengu tagamiseks Vaikse ookeani piirkonnas ning sideteenusteks hädaolukordades, et tagada ühiskonna turvalisus.

Tegevused: Eesti rahalist panust kasutatakse päikesepaneelide hankimiseks, et tagada energiavarustatus piirkondades, kus energiavarustatus on episoodiline, ja saarte kliimamuutustega kohanemise rakendusstrateegia koostamiseks.

Projekti planeeritavad sihtriigid on 11 saareriiki Vaikse ookeani piirkonnas: Kiribati, Mikroneesia, Samoa, Saalomoni Saared, Fidži, Marshalli Saared, Tuvalu, Vanuatu, Paapua Uus-Guinea, Nauru, Tonga. Täpne nimistu oleneb saareriikide koostöövalmidusest ITUga.

ITU informeeris 23. märtsil 2015, et Eesti toetus suunati päikesepaneelide soetamisele, et laadida VSAT satelliite, mis aitavad kaugete väikesaarte e-keskusi, kus toimub palju elektrikatkestusi. Esimesed päikesepatareid paigaldati Vanuatule (saarele, mida tabas 5. kategooria tsüklon Pam), et taastada side.

Aruanded: ITU esitas vahearuande 2015. aastal ning projektitegevuste ülevaate 2017. aastal.

Lisainfo ITU kodulehelt.

Viimati uuendatud: 15. jaanuar 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.