Sa oled siin

Helsingi konventsiooni III lisa muudatused

Läänemere piirkonna merekeskkonna kaitse konventsiooni muudatuste heakskiitmise seadus võeti vastu 17. märtsil 2010. a. Selle seadusega kiideti heaks Läänemere piirkonna merekeskkonna kaitse konventsiooni muudatused, mis on vastu võetud Helsingis Läänemere Merekeskkonna Kaitse Komisjoni 2000. aasta 20. märtsi soovitusega 21/1 ning 2007. aasta 15. novembri soovitusega 28E/4.

Helsingi konventsioon reguleerib Läänemere mereala, sealhulgas riikide jurisdiktsiooni jäävat sisemere alaga seonduvat, samuti merevett ja merepõhja kasutamist ja kaitset.

Helsingi konventsiooni osalisriigid otsustasid 2007. a novembris, Poolas toimunud HELCOMi ministrite kohtumisel heakskiidetud Läänemere tegevuskava raames Läänemere isetaastumisvõime saavutamiseks, sest maismaalt pärinev reostus on põhiline toitainete allikas Läänemere eutrofeerumisel. Selletõttu on oluline eeskätt seda valdkonda reguleerida.

Kohtumisel võeti muuhulgas vastu ka soovitus 28E/4, konventsiooni III lisa II osa „Põllumajandusest pärineva reostuse vältimine“ muutmise kohta.

Helsingi konventsiooni III lisa sisaldab maal paiknevatest reostusallikatest pärineva reostuse vältimise kriteeriume ja meetmeid. Lisas on kehtestatud üldised nõuded taimsete toitainete, taimekaitsevahendite, keskkonnalubade, järelevalve ja hindamise ning koolitus-, teavitus- ja nõustamisteenustele.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.