Hädaolukorra lahendamine

Hädaolukorra lahendamise plaanis kirjeldatakse üleriigilisel ning vajaduse korral regionaalsel ja kohalikul tasandil hädaolukorra lahendamise korraldust, juhtimisstruktuuri, lahendamisel osalevate asutuste või isikute ülesandeid ja teabevahetuse korraldust.

Plaanis on kokku lepitud ka avalikkuse hädaolukorrast teavitamise korraldus, rahvusvahelise koostöö korraldus hädaolukorra lahendamisel ning muud olulised hädaolukorra lahendamisega seotud küsimused.
 

Hädaolukorra lahendamise plaani koostamise aluseks on Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud hädaolukordade nimekiri, kus on ühe hädaolukorrana toodud välja ka ulatuslik keskkonnareostus sisemaal (ulatuslik maapinna, pinnaveekogu või põhjavee reostus sisemaal).

 

Hädaolukorda kirjeldatakse kui „ulatuslik keskkonnareostus sisemaal, mis põhjustab suure keskkonnakahju või ohustab paljude inimeste elu või tervist või põhjustab tõsiseid ja ulatuslikke häireid elutähtsa teenuse toimepidevuses (muuhulgas häired veevarustuse ja kanalisatsiooni toimimises). Plaani koostamist juhtis Keskkonnaministeerium.

Ulatuslikust keskkonnareostusest sisemaal põhjustatud hädaolukorra (Ulatuslikust maapinna, pinnaveekogu või põhjavee reostusest sisemaal põhjustatud hädaolukorra) lahendamist juhib kuni päästetööde lõpuni Päästeamet, pärast mida annab vajadusel sündmuskoha üle Keskkonnaametile keskkonna reostuseelse seisundi taastamise korraldamiseks.. Keskkonnaameti korraldab ka eluslooduse päästmist
 

Keskkonnainspektsiooni peamisteks ülesanneteks on reostaja avastamine ja vastutusele võtmine ning looduskeskkonnale tekitatud kahju hindamine.

Avalikkuse teavitamine on lahendatud sarnaselt hädaolukorra lahendamisega, et kõigepealt teavitab avalikkust juhtasutus ehk Päästeamet, hiljem juba vajadusel sündmuskohal hädaolukorra lahendamise ülevõtnud asutus.

Hädaolukordade nimekiri, kus on ühe hädaolukorrana toodud välja ka ulatuslik maapinna, pinnaveekogu või põhjavee reostus sisemaal.
 

Ulatuslikust maapinna, pinnaveekogu või põhjavee reostusest sisemaal põhjustatud hädaolukorra lahendamise plaan

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.