Sa oled siin

Euroopa Majanduspiirkonna toetused 2009-2014

Aastail 2009—2014 rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetustest 86 programmi 15 Euroopa riigis.

Euroopa Majanduspiirkonna toetusi annavad Norra, Island ja Liechtenstein vastavalt riigi suurusele ja jõukusele. 988,5 miljonist eurost moodustab Norra toetus 94%, Islandi 5% ja Liechtensteini 1%.

 

Rahastamisperioodil 2009-2014 on Euroopa Majanduspiirkonna toetuste raames Norra, Islandi ja Liechtensteini netotoetus Eestile 21,275 miljonit eurot, millest 6,9 miljonit eurot suunatakse otseselt keskkonnaprojektide elluviimiseks.

Keskkonnaprogramm "Integreeritud mere- ja siseveekogude korraldus"


Programmi "Integreeritud sise- ja mereveekogude korraldus" rakendatakse koostöös doonori programmipartneri Norra Keskkonnaagentuuriga, mis tegeleb looduskaitse ning saaste kontrollimisega. Täpsemalt on agentuuri ülesandeks jälgida keskkonna olukorda Norras, edastada keskkonnainformatsiooni, juhendada ning teha koostööd kohaliku taseme ametiasutustega keskkonnaküsimustes, anda eksperthinnanguid and aidata kaasa rahvusvahelisele keskkonnaalasele koostööle.

Programmi eesmärk on aidata kaasa Eesti mere- ja siseveekogude hea keskkonnaseisundi saavutamisele. Programmi eelmääratletud projektide (joonisel märgitud lillaga) tulemusel valmivad Eesti merestrateegia seireprogramm ja meetmekava, riiklik kliimamuutuste mõjuga kohanemise arengukava ettepanek, vee andmestiku töötlemise mudel ning paraneb ruumiandmete kvaliteet ja kättesaadavus.

Programmi avatud voorud (joonisel märgitud sinisega) rahastavad veekogudega seotud liikide ning elupaikade kaitset, ökosüsteemse lähenemise arendamist, fokusseeritud merepõhja uuringuid ning kliimamuutustega kohanemise meetmete väljatöötamist.

Programmi eelarve on 7 615 053 eurot, millest doonorriikide toetussumma on 6 900 000 ning Eesti programmitasandi kaasfinantseering 715 053 eurot. Programmi eelarve jaguneb: projektid (7 354 051 eur), juhtimiskulud (146 776 eur) ja kahepoolsete suhete fond (114 226 eur).

Ülevaade rahastatud projektidest on kättesaadav SIIT 

Elluviidud projekte tutvustav voldik:

Programmi rakendamist reguleerivad dokumendid

 

 

 

Viimati uuendatud: 20. veebruar 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.