Energia- ja ressursijuhtimise alased koolitused

Ettevõtete ressursitõhususe meetme raames on koolitatud 
52 energia- ja ressursijuhtimise spetsialisti.
 

Spetsialistide koolitamine toimus läbi kahe koolitustsükli. Koolitused korraldas ja viis läbi Tallinna Tehnikaülikool, esimese koolitustsükli puhul tehti seda koostöös ÅF-Consultinguga.

Koolituskava oli jaotatud 3 mooduliks, mille maht oli kokku 6 EAP-d ehk 156 akadeemilist tundi. Koolitus kestis 12 tööpäeva.

Esimene koolitustsükkel toimus kevadel 2017. Teine koolitustsükkel algas 28. november 2017 ja viimane koolituspäev oli 20. märts 2018. Täiendkoolitus toimus 2019-2020. 

Koolituse raames toimusid erisektori ettevõtete külastused, mis andsid koolitusele juurde praktilise dimensiooni. Teise koolitustsükli läbinud koostasid rühmatöödena ka lihtsustatud ressursiauditeid.

Koolituse läbinud spetsialistidele väljastati TTÜ tunnistus, mis tõendab, et nad on pädevad tegema tööstusettevõtetes ressursikasutuse analüüse, mis vastavad Keskkonnaministeeriumi seatud nõuetele.

Käesoleval lehel on koolituse läbinute kontaktandmed ning info koolituse läbinud audiitorite pädevuse ja kogemuse kohta.
Samuti meetme raames toetust saanud ressursiauditite juhtaudiitorite ülevaade tööstussektorite kaupa. 

 

Kellele koolitus suunatud oli?

  • Volitatud energiatõhususe spetsialistid, tase 8;
  • Volitatud elektriinsenerid, tase 8 / Volitatud elektriinsenerid V;
  • Volitatud soojusenergeetikainsenerid, tase 8 / Volitatud soojustehnikainsenerid V;
  • Volitatud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutusinsenerid, tase 8;
  • Diplomeeritud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutusinsenerid, tase 7;
  • Diplomeeritud energiatõhususe spetsialistid, tase 7 / Diplomeeritud energiaaudiitorid V / Energiaaudiitorid IV;
  • Diplomeeritud elektriinsenerid, tase 7 / Diplomeeritud elektriinsenerid V;
  • Diplomeeritud soojusenergeetikainsenerid, tase 7 / Diplomeeritud soojustehnikainsenerid V;
  • Kvaliteedijuhid, tase 7;
  • Keskkonnajuhtimise Hea Tava konsultandid;
  • Ressursiauditite läbiviimise kogemusega muu pädevusega spetsialistid.

 

 

Koolituse edukalt läbinud spetsialistid

  • Aadu Vares, FIE, aadu.vares@gmail.com
  • Aare Vabamägi, +372 521 0530, aareva@estpak.ee
  • Aivar Uutar, AU energiateenus OÜ, aivar@energiateenus.ee  
  • Andre Tammik, Energex Energy Experts OÜ, andre.tammik@energex.ee 
  • Andres Tukia, AU energiateenus OÜ, andres@energiateenus.ee 
  • Argo Rosin, Tallinna Tehnikaülikool, argo.rosin@ttu.ee 
  • Eduard Latõšov, TTÜ, +372 5335 9298, eduard.latosov@ttu.ee; eduard.latosov@gmail.com
  • Eimar Jõgisu, Nomine Consult OÜ, +372 605 3150, eimar.jogisu@nomineconsult.com
  • Elmu Potter, Nomine Consult OÜ, +372 521 7266, elmu.potter@nomineconsult.com
  • Enar Kraav, Energex Energy Experts OÜ, enar.kraav@energex.ee 
  • Igor Krupenski, HeatConsult OÜ, +372 5800 3989, igor@heatconsult.ee
  • Imre Hõrak, +372 5660 3406, imrehorak@gmail.com
  • Indrek Raide, Nordic Energy Solutions OÜ, indrek.raide@nordicenergy.eu 
  • Jaak Kimmel, Nordic Energy Solutions OÜ, jaak.kimmel@nordicenergy.eu  
  • Janita Andrijevskaja, Pilvero OÜ, janita.andrijevskaja@gmail.com 
  • Jüri Kleesmaa, Pentagra OÜ, +372 506 6357, pentagra@datanet.ee
  • Kaspar Pae, MTÜ Eesti Energiasäästu Assotsiatsioon, +372 5662 2677, kaspar.pae@eesa.ee
  • Konstantin Gruuber, Bonair OÜ, +372 512 2173, kostja@bonair.ee
  • Kristjan Plamus, Soojuspartner OÜ, kristjan.plamus@tvesi.ee
  • Leo Rummel, Energex Energy Experts OÜ, +372 5345 0636, leo.rummel@energex.ee
  • Marko Pavlov, Sepapere OÜ, marko@1iso.ee 
  • Markus Tamm, Energex Energy Experts OÜ
  • Mart Järvik, FIE, mart.jarvik@gmail.com
  • Mart Mahhov, mart.mahhov@filter.eu 
  • Marti Tutt, Adven Eesti AS, marti.tutt@adven.com 
  • Martin Kiil, O3 Technology OÜ, martin@o3.ee 
  • Martin Sults, GECC LP OÜ, martin.sults@mail.ee 
  • Mati Tatar, +372 506 4923, matitatar@outlook.com
  • Mihkel Korpen, AU energiateenus OÜ, mihkel@energiateenus.ee  
  • Mikk Maivel, Riigi Kinnisvara, +372 5646 1251, mikk.maivel@rkas.ee
  • Neeme Kärbo, Tartu Regiooni Energiaagentuur MTÜ, karbon@hot.ee 
  • Olavi Tutt, Ollmann GR OÜ, +372 5666 5238, info@ollmann.ee
  • Olev Rand, Tallinna Tehnikakõrgkool, olev.rand@tktk.ee
  • Pavel Sudbin, AU energiateenus OÜ, pavel@energiateenus.ee 
  • Peeter Kutti, +372 508 3954, peeter.kutti@filter.eu; kuttip@hot.ee
  • Raido Nei, Nomine Consult OÜ, +372 605 3150, raido.nei@nomineconsult.com
  • Raimo Rebo, Adven Eesti AS, +372 5332 8159, raimo.rebo@adven.com
  • Siim Link, +372 5345 4437, link@artonenergy.eu
  • Siim Umbleja, Stratego OÜ, +372 5165943, siim.umbleja@gmail.com
  • Silver Plamus, SP Soojusprojekt OÜ, splamus@gmail.com 
  • Siret Sõmer, FIE, Siret.Somer@hkscan.com
  • Teet Tark, teet.tark@hevac.ee
  • Toivo Ääremets, Nomine Consult OÜ, +372 516 5009, toivo.aaremets@nomineconsult.com
  • Toomas Rähmonen, Termopilt OÜ, +372 601 6500, toomas@termopilt.ee
  • Triin Aavik, Energia kuubis OÜ, triinq@gmail.com 
  • Tõnu Randaru, Sumoor OÜ, tonu.randaru@sumoor.ee  
  • Tõnu Tiit, Termopilt OÜ, tonu.tiit@termopilt.ee
  • Urmas Paales, Elamuaudit OÜ, urmaspaales@gmail.com 
  • Viljar Stalkov, Energex Energy Experts OÜ, viljar.stalkov@energex.ee  
  • Ülo Kask, Pilvero OÜ, +372 553 2910, ulo.kask@gmail.com

Viimati uuendatud: 18. november 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.