Sa oled siin

EL ökomärgise mängu auhinna tutvustus

"Leia EL ökomärgis oma kodupoest" sotsiaalmeediamängus loositakse auhinnad välja 21.10.2019 ja 28.10.2019. 

 

Keskkonnaagentuuri Instagrami mängu auhinnakast koosneb erinevatest EL ökomärgisega toodetest ning auhinnakasti on oma toodetega sponsoreerinud ka 3 Eesti ettevõtet - Idest Chem OÜ, Estko AS ja Mayeri Industries AS.

Tooted lähevad jagamisele auhinnakastide vahel.

Keskkonnaagentuuri facebooki mängu auhind on välja pandud AS Eskaro poolt.

 

IDEST CHEM OÜ

www.laures.ee

Pildi autor: Valeria Kiuru

 

 

IDEST CHEM OÜ on 2017. aastal alguse saanud väike ettevõte, kelle eesmärgiks on toota kvaliteetseid, keskkonnasõbralikke ning inimestele ohutumaid puhastusvahendeid nii tööstuslikuks kui igapäevaseks kasutamiseks.


Kinkekastist leiate ahjude ja grillide kontsentreeritud puhastusaine (GRILL), universaalne kontsentreeritud puhastusaine (UNIVERSAL PRO), geeljas tualettruumide puhastusaine (BREEZE), fermenditud roheline seep, mis sobib nii taimehooldusvahendina kui ka vett taluvate pindade puhastamiseks nii kontsentraadina kui ta kohe kasutamiseks (GREEN), rooste ja katlakivi eemaldamiseks ja saunalavade, sh töötlemata puupindade puhastusaine (Acidic Cleaner) ning kontsentreeritud üldpuhastusaine (Econom).

Estko AS

www.estko.ee

 

 

AS Estko eesmärk on keskkonnasõbralike professionaalsete puhastusainete arendus, tootmine ja müük.


Kinkekastist leiate kontsentreeritud nõudepesuaine käsitsi pesemiseks (KE-1), sanitaarruumide puhastusvahendi igapäevaseks kasutamiseks (ACIDO), üldpuhastusvahendi  (MULTI), värvitu ja lõhnatu vedelseebi, mis sobib nii käte kui kogu keha pesemiseks (SOFT CLEAR), klaaspindade pesuaine (KE-7) ning põrandate puhastusaine, mis on mõeldud kivi- ja klinkerpõrandatele (STEP POWER).

MAYERI INDUSTRIES AS

www.mayeri.eu

Mayeri Industries AS eesmärk on toota keskkonda säästvalt pesupesemis- ja puhastusvahendeid, mis on toimelt tõhusad ning inimestele ja keskkonnale võimalikult ohutud.

Kinkekastist leiate Sensitive pesugeelikapslid, Sensitive nõudepesuvahend 500 ml, Sensitive universaalne puhastuvahend 500 ml, spordipesu pesupesemisgeeli ning WC-puhastusvahendi.

Mayeri Sensitive tooted ei sisalda lõhna- ega värvaineid ning on seetõttu sobilikud ka allergikute, astmaatikute, tundliku nahaga tarbijate ja väikelaste rõivaste pesemiseks,tundliku nahaga inimestele ning keskkonnast hoolivatele inimestele.

Eestis leidub poodides erinevaid EL ökomärgisega tooteid. Lisaks eeltoodudele leiate kinkekastidest:

  • Seventh Generation -  käsinõudepesuvahend ning pesupesemisgeeli.
  • SEAL - käsinõudepesuvahend
  • Tri- Bio Natural -nõudepesumasina kapslid, pesupesemisvahend
  • Gruen Green - nõudepesumasina kapslid
  • Frosh - pesupesemisvahend
  • Clin  - klaasipesuvahend
  • Zewa - pehmepaber

Keskkonnaagentuuri Facebooki mängu auhinna pani välja AS Eskaro.

AS Eskaro

www.eskaro.ee 

 

 

 

Võitja saab AS Eskaro poolt  9 liitrit oma valitud toonis siseruumivärve.

AS Eskaro oli esimene ettevõte Eestis, kellele väljastati EL ökomärgis 2008. aastal. EL ökomärgisega värvi tootmisel ei kasutata aineid, mis võivad ohustada inimeste tervist ja keskkonda.

 

Viimati uuendatud: 25. oktoober 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.