Põhjaveeseire süsteem Ida-Viru maakonnas

 

Aastatel 2008-2011 Norra finantsmehhanismi projekti „Jätkusuutlik põhjaveeseire süsteem Ida-Viru maakonnas“ abil parandati ja korraldati ümber riikliku põhjaveeseire süsteem Ida-Viru maakonnas. Projekti eesmärk oli aidata kaasa hea kvaliteediga põhjaveeressurssi tagamisele Ida-Viru maakonnas ja  parandada põhjaveega seotud informatsiooni kättesaadavust. Enne projekti toimus veetasemete ja ka muude näitajate (temperatuur, elektrijuhtivus jne) mõõtmine käsitsi. Projekti käigus seiresüsteem automatiseeriti – puurkaevudesse paigutati automaatsed andurid veetasemete ja füüsikalis-keemiliste näitajate mõõtmiseks. Ida-Viru maakonnas on põhjavee kvaliteedi ja kogusega seotud probleemistik Eestis kõige teravam. Tegemist on tööstuspiirkonnaga, kus 103 aastat kestnud põlevkivi kaevandamise tagajärjel on oluliselt halvenenud põhjavee koguseline ja keemiline seisund.  


  • Tutvu projekti materjalidega - I osa ja II osa (zip kaust). 

 

Viimati uuendatud: 11. juuli 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.