Ühiskomisjoni töö

Piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise Eesti-Vene ühiskomisjoni koosseisu moodustab Eesti poolel väljakujunenud tava kohaselt Vabariigi Valitsus, Venemaa poolel moodustab komisjoni koosseisu komisjoni Venemaa-poolne kaasesimees.

Komisjon on moodustatud poolte pariteetse esindatuse põhimõtte alusel ja arvestades, et komisjonis oleksid esindatud piiriveekogude problemaatikaga tegelevad või seotud ametkonnad ja tegevusalad – veemajandus, välisteenistused, piirivalve, energeetika (kalamajandusalase koostöö korraldamiseks Peipsi järvel on teine ühiskomisjon).


Komisjoni juhivad kaasesimehed, kelle määravad poolte valitsused ja kelleks on poolte kõrgeimad riigiametnikud – Eesti poolt praegu Keskkonnaministeeriumi kantsler hr. Andres Talijärv, Venemaa Föderatsiooni poolt Föderaalse Veeressursside Agentuuri juht pr. Marina Seliverstova.


Ühiskomisjon peab istungeid vajaduse järgi, seni üks kord aastas vaheldumisi Eesti ja Venemaa territooriumil.

 
 

Põhiline piiriveekogude-alane koostöö toimub spetsialistide tasandil komisjoni töörühmades.

Töörühmi on kaks, lähtudes tööjaotusest UNECE piiriveekogude konventsiooni vastavates töörühmades:

  1. Veeressursside kompleksse haldamise töörühm.
  2. Seire, hinnangu ja rakendusuuringute töörühm.

Töörühmad peavad oma koosolekuid tavaliselt kaks korda aastas, samuti vaheldumisi kummagi riigi territooriumil. Seire, hinnangu ja rakendusuuringute töörühm korraldab ka seminare teaduslikes ja seirekorralduse küsimustes.

 

 


 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.