Taustamõõtmised

Vastavalt õhukvaliteedi raamdirektiivile 96/62/EC ja selle tütardirektiividele tuleb osade saasteainete sisaldust välisõhus mõõta ka vastava tsooni või riigi territooriumi taustaaladel.

Vääveldioksiidi mõju taimestikule ja lämmastikoksiidide mõju vegetatsioonile hinnatakse sõltuvalt nende ühendite kontsentratsioonist ühes taustajaamas 20000 km2 või 40000 km2 kohta.

Eestis katavad kolm olemasolevat taustajaama vastava vajaduse.

Kolmas tütardirektiiv kohustab liikmesriike mõõtma osooni kontsentratsiooni vähemalt ühes taustajaamas riigi territooriumi 50000 km2 kohta. See nõue on kaetud olemasolevate taustajaamadega.

Neljanda tütardirektiiviga kohustatakse liikmesriike mõõtma vähemalt ühes taustajaamas riigi territooriumi 100000 km2 kohta peente osakeste (PM10) fraktsioonis arseeni, kaadmiumi ja nikli ning benso(a)püreeni sisaldust.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse vahenditega paigaldati Lahemaa taustajaama PM10 seade, mis võimaldab koguda hilisemaks laboratoorseks analüüsiks peente osakeste proove. Järgmisel aastal alustatakse kolme raskmetalli määramist Lahemaa proovides.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.