Taustamaterjalid mõjude hindajale

  MAK2030 arengustsenaariumid

  Tegemist peamiselt huvirühmade ettepanekutest kokku pandud metsanduse arengustsenaariumitega. Eelnõu koostamisel võetakse aluseks ühisstsenaarium, kuhu on koondatud peamiselt huvirühmade aruteludel konsensuse saavutanud või universaalsed teemad.

  MAK2030 algatamise ettepanek Vabariigi Valitsusele

  Keskkonnaministeerium esitas metsanduse arengukava koostamise ettepaneku Vabariigi Valitsusele, mis algatas metsanduse arengukava koostamise 10. jaanuaril 2019.

  MAK2030 koostamise alusuuring

  Paralleelselt algatamise ettepaneku koostamisega telliti teadlastelt alusuuring, mis samuti aitas tuvastada probleemistikku. Alusuuringu tulemusi kasutati ettepanekus olukorra kirjeldamiseks ning kasutatakse alusmaterjalidena vastavate teemade käsitlemisel arengukava koostamisel.

  Metsakogu ja huvirühmade koondtulemused

  Metsakogusse loositi 50 liiget ennast üles seadnud kandidaatide hulgast. Metsakogu tulemuseks oli metsanduses kirjeldatud probleemide lahendamise ettepanekud, mille kaks metsakogu esindajat viisid huvirühmade aruteludesse. Huvirühmade aruteludel osalesid juhtkogu liikmed ning huvirühmade ja metsakogu esindajad, samuti kaasati valdkondlike eksperte. Arutelude tulemuseks oli metsanduses kirjeldatud probleemide lahendamise ettepanekud.

  Süstematiseeritud alusmaterjal probleemide arutamiseks

  MAK2030 koostamise ettepanekus kirjeldatud 101 probleemi ning MAK2030 alusuuringu 16 alateemat on koondatud olemuselt sarnaste probleemide osas kokkuvõtlike probleemrühma alla ning igale rühmale on lisatud töörühmade ning alusuuringu kirjeldused ning Keskkonnaministeeriumi poolt lisatud taustamaterjalid. Iga dokumendi lõpus on kõikide rühmas nimetatud probleemide täispikad probleemikaardid.

  Viimati uuendatud: 25. veebruar 2021

  Räägi kaasa
  riigivalitsemises

  Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.