Kasvuhoonegaaside heitkoguste poliitikad, meetmed ja prognoosid

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse 525/2013 artiklitele 13 ja 14 on Eesti kohustatud esitama Euroopa Komisjonile iga kahe aasta tagant teavet poliitikasuundade ja meetmete ning inimtekkeliste kasvuhoonegaaside allikatest pärineva heite ja neeldajates sidumise prognooside kohta. Viimati esitati vastav aruanne Euroopa Komisjonile 15. märtsil 2019. aastal.


Aruandes hinnatakse ja kirjeldatakse kõiki Eesti poliitikasuundi ja meetmeid, mis vähendavad kasvuhoonegaaside heitkoguseid tulevikus vastavalt kehtivatele arengukavadele ja plaanidele ning koostatakse Eesti kasvuhoonegaaside riiklikud prognoosid kuni 2040. aastani, mis vastavad Euroopa Komisjoni poolt etteantud kriteeriumitele.


Kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendavaid poliitikaid ja meetmeid hinnatakse ning prognoosid koostatakse viiele valdkonnale: energeetika, tööstuslikud protsessid ja toodete kasutamine, põllumajandus, maakasutus, maakasutuse muutus ja metsandus ning jäätmekäitlus.

 

Viimati uuendatud: 8. aprill 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.