Planeeringud, tervis ja päästevõimekus

Õhutemperatuuri tõus maapinnalähedases õhukihis on üks kõige ilmsemaid inimtekkelise kliimamuutuse aspekte, mille taustal on täheldatud ekstreemsete ilmastikunähtuste (tormid, üleujutused, põuad) sagenemist, sh ka Läänemere piirkonnas. 

Muutuvad tingimused esitavad väljakutseid nii maaparandusrajatistele, riigi päästevõimekusele kui ka tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemile. Eesti ühiskonnale, mis on oma väiksuse tõttu kergesti haavatav, on edukas kliimamuutustega kohanemine eluliselt oluline. 

KATI ehk projekti „Kliimamuutuste mõjude hindamine ja kohanemismeetmete väljatöötamine planeeringute, maakasutuse, inimtervise ja päästevõimekuse teemas“ eesmärgiks on Eesti riikliku kliimamuutustega kohanemise strateegia ning tegevuskava tarvis analüüsida  kliimamuutuste mõju asustusele ja inimesele ning hinnata kliimamuutustega kohanemise võimalikke meetmeid. KATI projekti teostab Tartu Ülikool koos partneritega.

KATI käigus viiakse läbi maakasutuse ja planeeringute, linnade, rannikute ja teiste riskialade ning maaparanduse, inimtervise ja päästevõimekuse valdkonna põhjalik analüüs.

Põhiküsimusteks on, kuidas muutuvad olud eelpool nimetatud valdkondi mõjutada võivad, milline on meie kohanemisvõime praegu ja milliseid samme tuleb astuda, et tagada kestlik toimetulek ning seda kõike eelkõige

KATI käigus viiakse läbi maakasutuse ja planeeringute, linnade, rannikute ja teiste riskialade ning maaparanduse, inimtervise ja päästevõimekuse valdkonna põhjalik analüüs.

Põhiküsimusteks on kuidas muutuvad olud eelpool nimetatud valdkondi mõjutada võivad, milline on meie kohanemisvõime praegu ja milliseid samme tuleb astuda, et tagada kestlik toimetulek ning seda kõike eelkõige inimese perspektiivist käsitletuna. Teemast ülevaate saamiseks kaardistatakse hetkeolukord ning hinnatakse kliimamuutuste mõjude võimalikku avaldumist, pärast mida esitatakse meetmed keskkonnamuutustega kohanemiseks.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.