Majandus ning ühiskond, teadlikkus ja koostöö

Tööstuse hüppeline areng 20. sajandil on toonud kaasa väga suured saastekoormused ja Maa puhverdusvõime vähenemise, mis omakorda muutnud kliimamuutused väga kiireks. Kiired keskkonnamuutused tekitavad sageli ühiskonnas ebavõrdsust ja ohustavad selle sidusust. Teisalt saavad need majandused, mis suudavad kiiremini muutunud oludega kohaneda, olulise konkurentsieelise.

Neil põhjustel on enamik Euroopa riike (eriti EL ja Läänemere-äärsed riigid) võtnud ette kliimamuutustega kohanemise strateegiate ja rakenduskavade koostamise.

RAKE ehk projekti "Kliimamuutuste mõjude hindamine ja sobilike kohanemismeetmete väljatöötamine majanduse ja ühiskonna valdkondades" tulemusena valmivad ettepanekud riikliku kliimamuutustega kohanemise arengukava koostamiseks majanduse ning ühiskonna, teadlikkuse ja koostöö valdkondades. RAKE projekti viivad läbi Tartu Ülikool koos partneritega.

RAKE käigus analüüsitakse järgnevaid alavaldkondi: kindlustus, pangandus, tööhõive, äri ja ettevõtlus, tööstus ning haridus, teadlikkus, teadus, kommunikatsioon, ühiskond, rahvusvahelised suhted, koostöö.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.