Looduskeskkond ja biomajandus

Kliimamuutustega kaasnevad olulised ja vahel ettearvamatud mõjud nii ökosüsteemidele kui nendega seonduvatele biomajandussektoritele.

Looduskeskkonna ja biomajanduse valdkondades teostab uuringut Eesti Maaülikool koos partneritega. BioClim projekt koondab sisendteabe Eesti kliimamuutuste mõjuga kohanemise strateegia ja rakenduskava väljatöötamiseks üheteistkümnes looduskeskkonna ja biomajanduse alavaldkonnas.

2015. aasta jaanuarist augustini kaardistatakse hetkeolukord kliimamuutuste mõju ja kohanemismeetmed elurikkusele, maismaa-, magevee- ja mereökosüsteemidele (sh nende ökosüsteemiteenustele) ja kuuele nendega seotud biomajandussektorile: põllumajandus, metsandus ja jahindus, kalandus, turism ning turbatootmine.

Projektiga soovitakse tõsta ka avalikkuse ja asjaosaliste teadlikkust kliimamuutuste mõjudest ning nendega kohanemise meetmetest. Valdkonnapõhiseid kohanemismeetmeid saavad rakendada asjaomased huvipooled avalikust ja erasektorist. Projektis suheldakse aktiivselt erinevate huvigruppidega nii looduskaitse-, põllumajandus-, metsandus-, kalandus-, turbatootmis- kui ka turismisektorist.

Projekti eesmärk on leida vastused järgmistele küsimustele:

  • Mida tähendavad kliimamuutused Eesti tingimustes?
  • Kuidas mõjutavad need elurikkust ja erinevaid ökosüsteeme?
  • Milline on temperatuuri tõusu, sademete hulga muutuste ja äärmuslike ilmastikunähtuste mõju Eesti jaoks olulistele biomajandussektoritele, nt metsandus, põllumajandus või turism?
  • Mida on võimalik teha negatiivsete mõjude leevendamiseks ja positiivsete paremaks ärakasutamiseks?
 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.