Energeetika ning taristu ja ehitised

Erinevate stsenaariumite kohaselt suureneb ekstreemsete ilmastikunähtuste sagedus, mis suure tõenäosusega toob kaasa raskemate ilmastikutingimustega seotud loodusõnnetuste sagenemise. Veetaseme muutus, ekstreemsete sademete hulk ja temperatuuri äärmuslik muutus mõjutab muu hulgas  ka tööstust ning transpordi ja muude infrastruktuuri elementide toimimist ning ökosüsteemi terviklikkust.

Eesti energiatootmine ja taristu toimib igapäevaselt nii sessoonsete kui ka ööpäevaste ning sealjuures suhteliselt suures vahemikus kõikuvate ilmaolude puhul. Vaid ekstreemsete ilmastikunähtuste avaldumisel või mitmete negatiivsete ilmastikunähtuste kokkulangemisel on mõned taristuga seotud elutähtsad teenused lühemaks või pikemaks ajaks häiritud või katkenud.

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ning partnerite läbi viidava ENFRA projekti „Eesti taristu ja energiasektori kliimamuutustega kohanemise strateegia“ eesmärk on koostada põhjalik ülevaade kliimamuutuste mõjudest ja sobilikest kohanemismeetmetest ning selle ülevaate põhjal koostada Eesti riikliku kliimamuutustega kohanemise strateegia ja rakenduskava eelnõud prioriteetsetes valdkondades - taristu, ehitised, transport ja energeetika. 

ENFRA projektis uuritakse järgnevaid alavaldkondi: tehnilised tugisüsteemid, transport, energiasõltumatus, varustuskindlus ja -turvalisus, energiatõhususe rakendamine, elektritootmine, ehitised, energiaressursid ning sooja tootmine ja jahutamine

 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.