Kiirgusohutuse riiklik arengukava 2018–2027

Keskkonnaministri 18.01.2017. a käskkirjaga nr 1-2/17/61 algatati "Kiirgusohutuse riikliku arengukava 2018-2027" ja "Radooni riikliku tegevuskava" koostamine, "Radioaktiivsete jäätmete käitlemise riikliku tegevuskava" ajakohastamine ning nende keskkonnamõju strateegiline hindamine. KSH aruande avalik arutelu toimus 03.10.2019 Keskkonnaministeeriumis.

KSH eesmärgiks on selgitada, kirjeldada ja hinnata kiirgusohutuse riikliku arengukava 2018-2027, radooni riikliku tegevuskava ja radioaktiivsete jäätmete käitlemise riikliku tegevuskava eesmärkide elluviimiseks kavandavate meetmete ja tegevuste ning nende võimalike alternatiivide rakendamisega kaasneda võivat olulist keskkonnamõju ning anda vastavat teavet strateegiliste planeerimisdokumentide koostajale ja kehtestajale.

Kiirgusohutuse riikliku arengukava eesmärk on kiirguskaitse korraldamine 2018-2027 aastate jooksul, et tagada Eestis optimaalne kiirgusohutus, kiirguskaitse toimimine ja areng.Arengukava strateegilised alleesmärgid on järgmised:

  1. tõhustatud on kiirgusohutuse taristu toimimine;
  2. tagatud on kiirgusohutusalane teadlikkus ja pädevuse suurendamine;
  3. vähendatud on radioaktiivsete jäätmete ja nende käitlemisega seotud ohte;
  4. tagatud on valmisolek kiirgussündmuste ennetamiseks ja lahendamiseks;
  5. vähendatud on looduslikest kiirgusallikatest tingitud ohte;
  6. tagatud on meditsiinikiirituse põhjendatud kasutamine ja kiirgusohutus.

Kiirgusohutuse riikliku arengukaval on kolm lisa: radooni riiklik tegevuskava ja radioaktiivsete jäätmete käitlemise riiklik tegevuskava ning rakendusplaan aastateks 2018-2021.

 

Viimati uuendatud: 12. november 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.