Keskkonnajuhtimissüsteemide juhendmaterjalid

Keskkonnajuhtimissüsteeme tutvustav voldik (välja antud 2014. a)

EMASit tutvustav voldik

Juhendmaterjal "Samm-sammult EMAS-i registreerimiseni" (Paberkandjal juhendmaterjali saab küsida keskkonnakorralduse osakonnast)

Keskkonnajuhtimissüsteemi käsiraamat avalikule sektorile
Keskkonnajuhtimine avalikus sektoris. Juhendmaterjal keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamiseks avaliku sektori organisatsioonides
Keskkonnaministeeriumi tellimusel koostas SA Säästva Eesti Instituut Tallinn juhendmaterjali, kus antakse avaliku sektori organisatsioonidele juhiseid keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamiseks.

Keskkonnajuhtimissüsteemi käsiraamat
Üks vähestest eestikeelsetest juhendmaterjalidest, mis on mõeldud abiks ISO 14001 standardi kohase keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamisel. Käsiraamatut on võimalik tellida Säästva Eesti Instituudist.

Ökokaardistamise käsiraamat
Ökokaardistamine on visuaalne ja lihtsalt kasutatav keskkonnajuhtimisvahend eelkõige väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele oma keskkonnategevuse analüüsimiseks, juhtimiseks ning sellest teavitamiseks. Ökokaardistamine on hea vahend ettevõtte esmase keskkonnaülevaatuse läbiviimiseks, kui juurutatakse standardiseeritud keskkonnajuhtimissüsteeme (nt ISO 14001, EMAS), regulaarsete siseauditite läbiviimiseks jne.
Käsiraamatuid müügil ei ole. Neid jagatakse ökokaardistamise koolitustel osalevatele ettevõtetetele. Informatsiooni käsiraamatu ja koolituste kohta on võimalik saada Säästva Eesti instituudist või Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioonist.

Keskkonnategevuse tulemuslikkuse hindamise käsiraamat
Käsiraamat annab ülevate keskkonnatulemuslikkuse hindamise vahenditest (nt ISO 14031 põhine keskkonnatulemuslikkuse hindamine, ökohindamine, keskkonnabilanss jmt) ning nende kasutamise võimalustest ettevõtete ja organisatsioonide keskkonnategevuses.
Väljaannet on võimalik saada Säästva Eesti instituudist või Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioonist.
 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.