Kalastuskaart

Kaart on vajalik harrastuspüügil nakkevõrgu ja õngejadaga Peipsi järvistul, Läänemerel ja teistes sisevetes. Samuti vähipüügivahenditega, liivi ja kuuritsaga püügil, spinningu ja lendõngega lõhe, meriforelli püüdes ning jõeforelli püügil teatud jõgedes. Kaart on vajalik ka Silma ja Endla looduskaitsealadel ning Matsalu rahvuspargis, ka tuleb see osta allveepüügiks Kuremaa ja Saadjärvele.

Keskkonnaminister võib kalavarude kaitse eesmärgil rakendada piiranguid kala püüdvate isikute arvu, püügivahendite, püügi aja või püütavate kalade kohta, ja määrata piirkonnad, kus on harrastuspüügil lubatud kasutada nakkevõrku (kuni 70 m), põhjaõngejada (kuni 100 konksust koosnev), liivi, kuuritsat, vähinatta ja vähimõrda. Nendes piirkondades ja vahenditega annab harrastuspüügiõiguse kalastuskaart. Kalastuskaart on alati tasuline ja selle annab Keskkonnaamet.

Kalastuskaardi kehtivuse kontrollimine

Harrastuspüügiõigust (sh kalastuskaardi olemasolu) kontrollitakse püüdja isikut tõendava dokumendi alusel.

Enda kalastuskaardi kehtivust saab iga isik kontrollida nii www.pilet.ee keskkonnas sisse logides (ID-kaart, pangalink, mobiil-ID, kasutajakonto) kui ka teadus- ja harrastuskalapüügi andmekogus ID-kaardi abil sisse logides.

 

Viimati uuendatud: 23. märts 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.