Kaart on vajalik harrastuspüügil nakkevõrgu ja õngejadaga Peipsi järvistul, Läänemerel ja teistes sisevetes. Samuti vähipüügivahenditega, liivi ja kuuritsaga püügil, spinningu ja lendõngega lõhe, meriforelli püüdes ning jõeforelli püügil teatud jõgedes. Kaart on vajalik ka Silma ja Endla looduskaitsealadel ning Matsalu rahvuspargis, ka tuleb see osta allveepüügiks Kuremaa ja Saadjärvele.
Keskkonnaminister võib kalavarude kaitse eesmärgil rakendada piiranguid kala püüdvate isikute arvu, püügivahendite, püügi aja või püütavate kalade kohta, ja määrata piirkonnad, kus on harrastuspüügil lubatud kasutada nakkevõrku (kuni 70 m), põhjaõngejada (kuni 100 konksust koosnev), liivi, kuuritsat, vähinatta ja vähimõrda. Nendes piirkondades ja vahenditega annab harrastuspüügiõiguse kalastuskaart. Kalastuskaart on alati tasuline ja selle annab Keskkonnaamet.
- Õpetlik video kalastuskaardi soetamisest
- NB! Kalastuskaardi alusel püügil tuleb alati esitada püügiandmed. Video: kuidas esitada aruannet
- NB! Kalastuskaart on elektrooniline dokument teadus- ja harrastuskalapüügi andmekogus ning püügiõiguse tõendamine käib isikut tõendava dokumendi alusel
Kalastuskaardi kehtivuse kontrollimine
Harrastuspüügiõigust (sh kalastuskaardi olemasolu) kontrollitakse püüdja isikut tõendava dokumendi alusel.
Enda kalastuskaardi kehtivust saab iga isik kontrollida nii www.pilet.ee keskkonnas sisse logides (ID-kaart, pangalink, mobiil-ID, kasutajakonto) kui ka teadus- ja harrastuskalapüügi andmekogus ID-kaardi abil sisse logides.
Lisainfo
- Kalastuskaardi taotlemine
- Kalastuskaardi eest tasumine
- Püügivahendite tähistus ja märgistus kalastuskaardiga püügil
- Püügiandmete esitamine kalastuskaardi alusel
- Püük looduskaitsealadel
- Kalastuskaartide taotlemise, andmise ja püügiandmete esitamise kord
- Harrastuspüügi andmete esitamise vorm
- Õigusaktid