Harrastuspüügiõigus

Rohkema kui ühe lihtkäsiõngega või teiste sportlike püügivahenditega püük käib harrastuspüügiõiguse alusel. Harrastuspüügiõigus annab loa kalastada üheaegselt kuni kolme sama- või eriliigilise püügivahendiga, milleks võivad olla: rohkem kui üks lihtkäsiõng, käsiõng, spinning, vedel, sikuti, lendõng, põhjaõng (tonka, krunda), und, räimeõng, harpuunpüss ja harpuun. Vedeliga püügil, mis on sisuliselt landi paadi järel vedamine ehk trollimine võib kasutada üks isik harrastuspüügiõiguse alusel korraga rohkem kui kolme püügivahendit.

NB! Harrastuspüügivahendid (va nakkevõrk, õngejada ja vähimõrd) peavad kalapüügil olema püügivahendi omaniku valve all ja nende omanikku peab olema võimalik veekogul või selle kaldal kindlaks teha. See tähendab seda, et püüdja peab viibima püügivahendite vahetus läheduses ja järelvalvet tegev isik peab suutma kohapeal püügivahendite omanikku leida, vastasel juhul on järelvalvel õigus püünised püügilt kõrvaldada.

Harrastuspüügiõiguse tasu

24 tunni eest - 1 euro
7 päeva eest – 3 eurot
182 päeva eest – 13 eurot
365 päeva eest – 20 eurot

 

 

Harrastuspüügiõiguse soetamise võimalused

 1. internetimakse www.pilet.ee keskkonnas
 2. mobiilimakse www.pilet.ee keskkonnas
 3. käsimüügipunktid

 

Harrastuspüügiõiguse tasu maksmisel soodustatud isikud

Harrastuspüügiõiguse tasu ei pea tasuma (välja arvatud juhtudel kui on vajalik kalastuskaart (vaata  Kalastuskaart)):

 • eelkooliealised lapsed;
 • alla 16 aastased õpilased;
 • pensionärid;
 • õigusvastaselt represseeritud isikud;
 • puuetega isikud.

Nimetatud isikutel, v.a eelkooliealised lapsed, peab harrastuspüügil kaasas olema soodustust tõendav dokument, milleks on:

 • õpilaspilet;
 • pensionitunnistus;
 • represseeritu tunnistus;
 • puude raskusastet tõendav dokument.

Harrastuspüügiõiguse kontrollimine ja tõendamine

Harrastuspüügiõiguse eest tasumist, mis on sooritatud internetis www.pilet.ee keskkonnas, mobiilimaksega või Omniva, Selveri või Tallinna Linnavalitsuse teeninduspunktis kontrollitakse järelvalve käigus püüdja isikut tõendava dokumendi alusel.

NB! Isikud, kes kuuluvad harrastuspüügil soodustust saavate isikute hulka ja soodustust kasutavad, peavad harrastuspüügil lisaks isikut tõendavale dokumendile soodustust tõendavat dokumenti kaasas kandma.

Enda harrastuspüügiõiguse tasu maksmist ning sellest lähtuvat harrastuspüügiõiguse kehtivust saab igaüks kontrollida internetis www.pilet.ee keskkonnas logides süsteemi sisse ning valides menüüst "Minu andmed/Piletid".

NB! Alates 1. juulist 2011 tuleb harrastuspüügiõiguse tasu maksmiseks kasutada ühte eelpoolloetletud maksekanalit ning otse Rahandusministeeriumi arvele harrastuspüügiõiguse tasu maksmine pole lubatud.

 

 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.