Allveepüük

Allveepüük Eestis on lubatud nii siseveekogudes kui ka merel harrastuspüügiõiguse tasu maksmisel. Harpuun võib olla kuni viieharuline. Vaid Kuremaa järves ning Saadjärves annab püügiõiguse kalastuskaart, millega kaasneb ka hilisem püügiandmete esitamise kohustus.

NB! Allveekalapüük harpuunpüssi ja harpuuniga on keelatud kõigis keskkonnaministri 15. juuni 2004. a määruses nr 73 „Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaikade nimistu” nimetatud veekogudes või nende lõikudes (Lõheliste elupaikade määrus).

Allveepüük Kuremaa järvel ja Saadjärvel

Allveepüügiks Kuremaa järvel ja Saadjärvel on vaja kalastuskaarti, kuna nendesse veekogudesse on asustatud angerjat ja asustamise kulud peavad läbi kõrgema püügiõiguse tasu katma kõik seda kalaliiki nendel veekogudel kasutavad püüdjad.

Kalapüügiõiguse tasu allveepüügil harpuunpüssi ja harpuuniga Kuremaa järvel ja Saadjärvel on kalapüügiõiguse eest 24 tunniks – 2 eurot.

Kalastuskaart allvepüügiks harpuunpüssi ja harpuuniga kehtib üheaegselt nii Kuremaa järvel ja Saadjärvel.

Soeta kalastuskaart allveepüügiks Kuremaa järvele ja Saadjärvele internetist:
24/7 aadressil www.pilet.ee ("Piletid">"Kalastuskaart">"Harpuunpüügi piirkond")

Kalastuskaart harpuuni ja harpuunpüssiga püügiks Kuremaa ja Saadjärvele mobiiltelefoniga:
24 tunniks - helista: 1322*552*isikukood ja kinnitamiseks ID-kaardi neli viimast numbrit.

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.