Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.03.2019 - 24.03.2019)

Keskkonnaministeerium
Teisipäev, 19. märts 2019
 • Algusega kell 15 avatakse Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn) Keskkonnamaja arhitektuurivõistluse ideekavandite näitus ning keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutab välja auhinnatud tööd ja nende autorid.
  Keskkonnamajast peab saama Eesti kõige keskkonnasõbralikum riigihoone. Arhitektuurikonkursil osalejaile oli pandud tingimuseks, et maja ehitamiseks kasutataks valdavalt puitu ning et see oleks liginull-energiahoone, kus kasutatakse nutikaid lahendusi.
  Lisainfo: Agnes Aaslaid, avalike suhete osakonna nõunik, tel 5661 2775, agnes.aaslaid@envir.ee 

 

 • Teisipäeval, 19. märtsil toimub Nordic Hotel Forumis Maa-ameti aastaseminar „Avaandmed, avatud Maa-amet“. Seminaril on luubi all avaandmed ehk kaardiandmed, mis on Eestis eelmise aasta keskpaigast masinloetaval kujul tasuta kättesaadavad, seda esimeste seas Euroopas. Samuti räägitakse Eesti oma võimsast satelliidiandmete töötlemise keskusest ESTHubist, mis nüüd juba on arendustöödeks rakendatav. Sõna saavad ka kasutajad, et jagada oma kogemusi sellest, kuidas nemad oma tööd avaandmete ja ESTHubi varal on lihtsustanud või lisandväärtust loonud. Veel peatume katastriandmete uuendamisel, Rail Balticu maade omandamise hetkeseisul ja maa korralise hindamise teemadel.
  Lisainfo: Karmen Kaukver, Maa-ameti nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee, 5694 5407
Kolmapäev, 20. märts 2019
 • Kolmapäeval, 20. märtsil toimub Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIKi) ressursisäästu konkursi Negavatt hindamiskomisjoni koosolek, kus valitakse 77-st konkursile saabunud ideest välja 13 parimat konkursi II etappi.
  Lisainfo: Negavati projektijuht Kadi Mitt (kadi.mitt@kik.ee, 524 2602)
Neljapäev, 21. märts 2019
 • Tartus Märjal toimub 21. märtsil Natura hüvitise ja VEP lepingute sõlmimise infopäev.
  Lisainfo erametsaportaalist.

 

 • Eesti Loodusmuuseumis algusega kell 18 toimuva öökulli akadeemia keskmes on meie igapäevased tarbeesemed - nutitelefonid. Sel korral räägib geoloog Sander Olo, millised haruldased metallid end tänapäeva tehnoloogias peidavad ning kust ja mis hinnaga nad tulevad.
  Lisainfo Eesti Loodusmuuseumi kodulehel.

 

 • Rahvusvahelisel metsapäeval, 21. märtsil kell 14.00 toimub Tallinnas Lutheri Masinasaali seminariruumis, Vana-Lõuna 39/1 kutsetega raamatuesitlus „Sada aastat metsa lugu“, mis toob Eesti metsade ja metsanduse ajaloo lugejateni läbi fotode. Raamatus esitletud piltidel elustub omaaegne elu ja meelelaad, tööd ja töövahendid, inimesed ja nende suhe metsaga. Raamatu väljaandja on Riigimetsa Majandamise Keskus ja koostaja Triin Kusmin.
  Lisainfo: triin.kusmin@rmk.ee
Reede, 22. märts 2019
 • Reedel, 22. märtsil tähistatakse rahvusvahelist veepäeva, mille eesmärk on pöörata tähelepanu olulistele veeprobleemidele maailmas. Veepäeval on alati oma teema, mille fookus on igal aastal veidi erinev. Tänavune veepäev keskendub sellele, et kõigi inimeste jaoks oleks puhas vesi ühtemoodi kättesaadav.
  Lisainfo: Agnes Aaslaid, avalike suhete osakonna nõunik, tel 5661 2775, agnes.aaslaid@envir.ee

 

 • Keskkonnaagentuur korraldab meteoroloogiapäevale pühendatud konverentsi „PÄIKE, MAA ja ILM“. Konverents algab kl 10.00 Keskkonnaministeeriumi I korruse suures saalis aadressil Narva mnt 7a. Ilmateenistuse juubeliaasta meteoroloogiapäeva konverentsi keskseks teemaks on Päike ning selle mõju keskkonnale, inimestele ning majandusele. Muuhulgas pöörame tähelepanu ka rahvusvahelisele veepäevale ning lõpetame konverentsi näidisväitlusega, kas tulevikuenergeetika võtmesõnaks on pigem vesi või päike.
  Päevakava ja esinejatega saab eelnevalt tutvuda Riigi Ilmateenistuse kodulehel.
  Press on oodatud konverentsi kajastama. Oma kajastus- ja osalemishuvist palun eelnevalt märku anda Liina Lilleniidule, tel 5699 2015, e-post liina.lilleniit@envir.ee
Laupäev, 23. märts 2019
 • Keskkonnainvesteeringute Keskuse ressursisäästu konkursi Negavatt kodulehel algab rahvahääletus, mille tulemusena pääseb veel kaks meeskoda konkursi II etappi, st 15 parima hulka. Lisainfo: Negavati projektijuht Kadi Mitt (kadi.mitt@kik.ee, 524 2602)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.