Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (23.11.2020 - 29.11.2020)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 23. november 2020

• Kell 11:10 algaval istungil tutvustab Keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Liis Kasemets Riigikogu majanduskomisjonis valitsuse seisukohti EL algatusele „Kliimaneutraalse Euroopa vesinikustrateegia".
Lisainfo: Agnes Aaslaid, avalike suhete osakonna nõunik, tel 56 612775, agnes.aaslaid@envir.ee 

• Kell 15 on vesiniku töörühma ja taastuvenergia nõukoja ühisseminar vesiniku teemal. Kohtumise teemaks on anda laiem ülevaade, millega riigi poolel praegu töötatakse ja aruada, kuidas ühiselt vesiniku teemadega edasi liikuda.
Lisainfo: Agnes Aaslaid, avalike suhete osakonna nõunik, tel 56 612775, agnes.aaslaid@envir.ee

• Kell 14.00 toimub Saaremaal Tuhkanas kõrgendatud avaliku huviga alal asuva riigimetsa majandamise kava alusel planeeritud raiete avalik arutelu kohaliku kogukonnaga. Kogunemiskoht Tuhkana tee ja Ranna tee ristmikul. Lisainfo RMK Saaremaa metsaülem Jaan Prants, saaremaa@rmk.ee või RMK kodulehelt https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/metsamajandus/kaasamiskoosolekud/tuhkana2020

Teisipäev, 24. november 2020

• Kell 14 tutvustab Keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Liis Kasemets Riigikogu keskkonnakomisjonis valitsuse seisukohti EL algatusele „Kliimaneutraalse Euroopa vesinikustrateegia".
Lisainfo: Agnes Aaslaid, avalike suhete osakonna nõunik, tel 56 612775, agnes.aaslaid@envir.ee 

• Kell 14.00 toimub Võrumaal Lindora külas Lindora laadaplatsi ja RMK lõkkekohaga piirneva kõrgendatud avaliku huviga alal asuva riigimetsa majandamise kava alusel planeeritud raiete avalik arutelu kohaliku kogukonnaga. Kogunemiskoht Lindora laadaplatsi lõkkekoht. Lisainfo RMK Võrumaa metsaülem Agu Palo, vorumaa@rmk.ee või RMK kodulehelt https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/metsamajandus/kaasamiskoosolekud/lindora2020

 

Kolmapäev, 25. november 2020

• KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös toimub kell 10 üleeuroopalise LIFE programmi infopäev, kus antakse ülevaade programmist, jagatakse üldisi näpunäiteid ning kuulatakse kogemusi programmist taotlemisel ja projektide vedamisel. Infopäev toimub veebi vahendusel ja eesti keeles. Rohkem infot ja registreerumine KIKi kodulehel siin.

• Kell 15.00 toimub Harjumaal Ohtu küla keskosas kõrgendatud avaliku huviga alal asuva riigimetsa majandamise kava alusel planeeritud raiete avalik arutelu kohaliku kogukonnaga. Kogunemiskoht Ohtu küla raudteepoolse riigimetsa mahasõidul. Lisainfo RMK Lääne-Harjumaa metsaülem Jürgen Kusmin, jurgen.kusmin@rmk.ee või RMK kodulehelt https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/metsamajandus/kaasamiskoosolekud/ohtu2020

• Kell 11.30 toimub Hiiumaal Hausma-Paluküla kõrgendatud avaliku huviga alal asuva riigimetsa majandamise kava aastateks 2020-2030 projekti tutvustus ja avalik arutelu kohaliku kogukonnaga. Kogunemiskoht Paluküla kiriku juures. Lisainfo RMK planeerimise peaspetsialist Marko Trave, marko.trave@rmk.ee või RMK kodulehelt https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/metsamajandus/kaasamiskoosolekud/hausma-palukula-2020

Neljapäev, 26. november 2020

• KIKis algab taotluste vastuvõtt jäätmete ringlussevõtu ja ettevalmistamise taotlusvooru. Toetusega tuleb konkreetsete biolagunevate jäätmete ringlussevõtt korraldada Saare-, Hiiu-, Lääne-, Pärnu-, Viljandi-, Rapla-, Jõgeva-, Valga-, Põlva-, Võru- või Ida-Virumaal. Toetust saavad taotleda kohaliku omavalitsuse üksus, kohaliku omavalitsuse asutus, kohalike omavalitsuste ühisasutus või kohalike omavalitsuste ühendus. Samuti eraõiguslik juriidiline isik. Taotluste vastuvõtt lõpeb E-toetuse keskkonnas 31. märtsil kell 17.00. Toetust jagatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja meetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Rohkem infot leiab KIKi kodulehelt.

Reede, 27. november 2020

• KIKis algab taotluste vastuvõtt üleujutusohu riskide maandamise ehituslike tegevuste taotlusvooru. Taotlusvoorust toetatakse tegevusi, mis aitavad sademevett hajutada ning seda pinnasesse siduda, sh maaparandussüsteemide ja muude kuivendussüsteemide uuendamist, äravoolu soodustavaid, veetaset alandavaid, kõrgveetekke võimalusi vähendavaid ehitustehnilisi tegevusi ning muid ehituslikke tegevusi, mis on vajalikud veevarustuse, kanalisatsiooni ja elektrisüsteemide kaitseks. Taotlema on oodatud riskipiirkonda või selle mõjualasse kuuluvad kohalikud omavalitsused või nende liidud ning antud alade vee-ettevõtjad, mis kuuluvad 100% kohalikule omavalitsusele. Taotlusi saab kuni 9. veebruarini kella 17 esitada E-toetuse keskkonnas. Toetust jagatakse heitmekaubanduse kauplemissüsteemi vahenditest ning meetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Rohkem infot leiab KIKi kodulehelt.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.