Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (19.03.2018 - 25.03.2018)

Keskkonnaministeerium
Teisipäev, 20. märts 2018

Teisipäeval, 20. märtsil algusega kell 13 toimub RMK Tallinna kontoris kaugseire seminar. Eesti maaülikooli teadlased Mait Lang ja Tauri Arumäe tutvustavad värskeid võimalusi kaugseire kasutamiseks metsakorralduses.
Lisainfo: Veiko Eltermann, RMK metsakorraldusosakonna juhataja, veiko.eltermann@rmk.ee, 5082027.

 

KIKis lõpeb taotluste esitamine vooluveekogude tervendamise taotlusvooru. Voorust toetatakse kalapääsude rajamist, rekonstrueerimist ning kalade rännet takistavate paisude eemaldamist jõgedel. Taotlusi sai esitada alates 15. novembrist 2017 E-toetuste keskkonna kaudu. Toetust jagatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahendusel ning lisaks on projektile omafinantseeringut võimalik küsida KIKi keskkonnaprogrammist. Meetme töötas välja Keskkonnaministeerium.
Lisainfo KIKi kodulehelt või projektikoordinaator Ööle Janson (oole.janson@kik.ee või 6 274 191).

 

Teisipäeval ja kolmapäeval, 20. ja 21. märtsil korraldab Maa-amet Tartus kohalikele omavalitsustele maareformi infopäevad. Käsitletavad teemad on maa erastamine ja ehitise omaniku kasuks hoonestusõiguse seadmine, maade munitsipaalomandisse andmine, lubade taotlemine toiminguteks munitsipaalomandis oleva sotsiaalmaaga, maade riigi omandisse jätmine.
Lisainfo: Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee, 665 0630, 5694 5407.

Kolmapäev, 21. märts 2018

Kolmapäeval, 21. märtsil toimub Põhja-Soome teaduskeskuses Pilke Eesti ja Soome 100. sünnipäeva tähistamine. Külastatakse RMK rändnäitust "Eesti mets räägib Eesti lugu" ja Pilke looduskeskuse juurde üles seatud virtuaalset matkarada „Mets jutustab“, mis räägib raja läbijale metsalugusid viimase saja aasta kohta.  RMK rändnäitus tutvustab matkateede võrgustikku, mille sel aastal valmiv kolmas haru Penijõe-Aegviidu-Kauksi (608 km) on üks osa RMK kingitusest Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks.
Lisainfo: Marge Rammo, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja, marge.rammo@rmk.ee, 5137035.

Neljapäev, 22. märts 2018

Neljapäeval ja reedel, 22.-23. märtsil toimub Keenias Nairobis järgmist ÜRO Keskkonnaassambleed ettevalmistav kohtumine, mida juhib ÜRO Keskkonnaassamblee president ehk keskkonnaminister Siim Kiisler. Esimese kohtumise peamine eesmärk on kokku leppida 2019. aasta märtsis toimuva neljanda Keskkonnaassamblee (UNEA-4) peateema.​​​​​​​
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi kommunikatsiooni peaspetsialist, kadri.kauksi@envir.ee, 5330 3448.

 

Neljapäeval, 22. märtsil algusega kell 18 on Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas ornitoloog Ivar Ojaste, kes räägib lähemalt tänavusest aasta linnust metsisest.
Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee

Reede, 23. märts 2018

Reedel, 23. märtsil tähistab Keskkonnaagentuur rahvusvahelist meteoroloogiapäeva konverentsiga "Valmis igaks ilmaks". Sel korral keskendutakse ilmahoiatuste temaatikale - kuidas mõjutavad ilmahoiatused inimesi oma vara kaitsel, liikluses ning igapäevatoimingutes, millist ilmainfot peaks tähele panema ning millist infokanalit usaldada? Lisaks allkirjastatakse sel päeval konverentsi raames ka  Eesti Meteoroloogia Seltsi asutusdokument. Konverents toimub Keskkonnaagentuuris (Mustamäe tee 33, Tallinn), osavõtt on tasuta. Päevakavaga saab tutvuda siin.
Lisainfo: Valdo Jahilo, Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht, valdo.jahilo@envir.ee; 5039531.

 

Reedel, 23. märtsil korraldab Maa-amet kohalikele omavalitsustele maareformi infopäeva Tallinnas. Käsitletavad teemad on maa erastamine ja ehitise omaniku kasuks hoonestusõiguse seadmine, maade munitsipaalomandisse andmine, lubade taotlemine toiminguteks munitsipaalomandis oleva sotsiaalmaaga, maade riigi omandisse jätmine.
Lisainfo: Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee, 665 0630, 5694 5407.

Laupäev, 24. märts 2018

Laupäeval, 24. märtsil toimub Põhja-Soome teaduskeskuses Pilke suur perepäev, kus tähistatakse Eesti ja Soome 100. sünnipäeva. Osalejad saavad külastada RMK rändnäitust „Eesti mets räägib Eesti lugu“, tutvuda Eesti ja Soome metsalugudega „virtuaalrajal“ ja võistelda ristsõna lahendamises.
Lisainfo: Marge Rammo, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja, marge.rammo@rmk.ee, 5137035.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.