Sa oled siin

Ballastvete konventsiooni nõuete rakendamine, mõjuuring

Ballastvee ja ballastveesetete käitluse rahvusvahelise  konventsiooni (The International Convention for the Control and Management of Ships’ Ballast Water and Sediments) eesmärk on merekeskkonna kaitse laevade ballastvete kaudu edasi kanduda võivate võõrliikide eest. Võõrliikide levikut loetakse ühena viiest põhilisest ohust elustiku mitmekesisusele.

Keskkonnaministeerium tellis 2011. aastal Stockholmi keskkonnauuringute instituudilt Tallinnas (SEIT) Ballastvete konventsioooni rakendamimise mõjuanalüüsi:

Rahvusvahelise merendusorganisatsiooni (IMO) laevade ballastvee ja -setete alase kontrolli ja korralduse rahvusvahelise konventsiooni rakendamiseks vajalikud tegevused ja  sotsiaal-majanduslikud mõjud, Leping nr 4-1.1/251, 10.10.2011.

Töö kokkuvõtest: "Rahvusvahelise ballastvete ja ballastveesetete käitlemise konventsiooni rakendamine kogu maailmas on vajalik piiramaks võõrliikide levikut merealadel ja vähendamaks võõrliikide poolt keskkonnale ja majandusele tekitatavat kahju. Konventsioon seab rea nõudeid laevadele ballastvete käitlemise korraldamiseks selliselt, et oleks välditud ballastveega kaasa võetavate looma ja taimede pääs merekeskkonda sihtsadamas võiu teel sadamasse.

Vastavalt rahvusvahelistele lepetele peavad juba alates 2008.aastast Läänemerre sisenevad laevad ballastvee vahetama Põhjameres ettenähtud aladel. Ballastveekonventsiooni sotsiaal-majanduslik mõju Eesti ühiskonnale on marginaalne ning selle rakendamise kulud nii laevaomanikele kui riigile vastuvõetavas suurusjärgus ning konventsiooni rakendamisega saadav kasu ületab märkimisväärselt kulusid."

Ballastvete konventsiooni rakendamise mõjuanalüüs. SEIT, 2011

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.