Sa oled siin

Anna prügi taaskasutusse

Mida teha jäätmetega, et neile uus elu anda?

 

  • Ära põleta jäätmeid. Sordi tekkinud jäätmed juba tekkekohal ehk kodus, töökohas ning kasuta jäätmete kogumissüsteeme (jäätmejaamad, jäätmekogumispunktid), isegi kui need ei asu päris koduukse kõrval. Väike jalutuskäik teeb kõigile head ning kui kogumispunkt on pisut kaugemal, siis ühenda see käik mõne teise asjatoimetusega lähikonnas.
  • Küsi rohkem lisa kohalikust omavalitsusest – kus täpselt asuvad jäätmete kogumispunktid ning millistel tingimustel neid saab sinna ära anda.
  • Ära viska jäätmeid teepervele või metsa alla.
  • Ära sokuta neid kellegi teise konteinerisse.

 

Vaata, milline on jäätmete teekond uuele elule!
 

Igaüks saab jäätmete ohutu käitlemisega hakkama!

Uuri Bioneerist, kuidas on jäätmemajandus korraldatud sinu kodukohas.

 

Tähelepanu! 

Kui näed, et keegi põletab prügi, poetab seda metsa alla või mujale loodusesse, anna sellest teada Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313. Valvetelefon 1313 töötab üleriigiliselt ja ööpäevaringselt ning numbrit saab valida nii mobiililt kui ka lauatelefonilt.
 
Foto: Evelyn Tõnurist

 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.