Valitsustevaheline kliimamuutuste paneel - IPCC

IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) on ÜRO egiidi all tegutsev valitsustevaheline teaduslik organisatsioon. IPCC loodi 1988. aastal kahe ÜRO organisatsiooni baasil: Maailma Meteoroloogiaorganisatsioon WMO (World Meteorology Organisation) ja Keskkonnaprogramm UNEP (United Nations Environmental Programme).

IPCC loomise ajendiks oli soov saada teaduslikel alustel põhinev neutraalne ülevaade kliimamuutustest ning muutuste poliitilisest ja majanduslikust mõjust. IPCC ise seiret ei teosta ega teadustöid ei tee, vaid juhindub teaduslikest ja tehnilistest publikatsioonidest.

IPCC avaldab regulaarselt kliimamuutuste hinnangute aruandeid. Aruanded on abiks valitsustele kliimapoliitikate ja -otsuste väljatöötamisel, andes piisavalt laia teadusliku tausta ning võimalikud kliimastsenaariumid koos mõjuhinnangutega. AR5 ehk viies hinnangute aruanne avaldati 2014. aastal, AR6 ilmumine on planeeritud 2022. aastasse.

Lisainfo

 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.