Metsanduse arengukava aastateks 2021-2030

Metsanduse arengukavas

määratakse metsanduse

arengu eesmärgid ning

kirjeldatakse, kuidas

neid saavutada.

 

Lähemalt

Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Metsastatistika

Eestis viib riiklikku ehk statilist metsa-

inventeerimist läbi Keskkonna-

agentuur. Tutvu kõige

värskemate

andmetega.

Lähemalt »

Euroopa maastikukonventsioon

Euroopa maastiku-

konventsioon on

esimene rahvus-

vaheline kokkulepe,

mis käsitleb otseselt

maastikke.

Lähemalt »

Eesti õhukvaliteet

Eesti Keskkonnauuringute

Keskus pakub kõigile

huvilistele võimalust

reaalajas tutvuda

oma kodukoha

õhukvaliteediga.

Lähemalt »

Eelinfo

Kolmapäev, 22. august

Kolmapäeval, 22. augustil jõuavad RMK suurel ühismatkal osalejad Võlingi lõkkekohta Järvamaal, kus toimub kontsert-etendus. Jutuks tuleb Kääni talus sündis Juhan Leinberg, kes on tuntuks saanud suuresti tänu Eduard Vilde romaanile „Prohvet Maltsvet“.  „Prohvet Maltsvet” on jäänud eesti kirjanduses ainsaks proosateoseks, mis kirjeldab ja kommenteerib 19. sajandi usulist rahvaliikumist. Katkendeid Vilde romaanist loeb näitleja Uku Uusberg, muusikalise poole eest hoolitseb Indrek Kruusimaa.
Lisainfo: Marge Rammo, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja, marge.rammo@rmk.ee, 513 7035.

Neljapäev, 23. august

Keskkonnaminister Siim Kiisler ütleb avasõnad Eesti Energia keskkonnapäeval. Täpsem info siit

 

Kell 12-14 toimub Eesti Loodusmuuseumis selle suve viimane Suvemuuseum . Sel korral kehastume maadeavastajateks ja hakkame otsima muuseumisügavustesse peidetud aaret - aardeni juhatavad mitmesugused põnevad loodusteemalised küsimused, millele tuleb muuseumi peal seigeldes üheskoos vastused leida.
Lisainfo ja piletid: www.loodusmuuseum.ee

 

Neljapäeval, 23. augustil jõuavad RMK suurel ühismatkal osalejad Neeruti Eesjärve telkimisalale Lääne-Virumaal, kus tuleb jutuks legend Porkuni preilist. Lugu seisusekohatu armusuhte eest oma vendade poolt jääauku uputatud mõisapreilist Barbara von Tiesenhausenist on üks jõuliselt oma elu elanud legende. Ajaloolise tõepõhjaga lugu on oma traagilisuses olnud nii mõjuv, et on jäädvustunud nii kogukondlikku mällu kui ka rahvapärimusse. Sel kaunil hilissuve õhtul ärkab matkateel lõkketule ääres Porkuni preili taas ellu Anne Veesaare ja Andre Maakeri interpretatsioonis.
Lisainfo: Marge Rammo, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja, marge.rammo@rmk.ee, 513 7035.

 

Neljapäeval, 23. augustil jõuavad RMK suurel ühismatkal osalejad Simisalu loodusmaja juurde Järvamaal. Kontsert-etendusel äägitakse ühest kangest Kõrvemaa mehest - Hundipalu Tiidust. Aruka Hundipalu Tiidu prototüübiks oli Anton Hansen Tammsaare ristiisa Hans Grossthal. Viljandimaalt pärit vennad Hans ja Jüri Grossthal ostsid 1871. aastal Kõrvemaa soosaarel asuva suure, 320-hektarise talu, millest praeguseks on saanud Simisalu loodusmaja. Hundipalu Tiiduks kehastub sel õhtul näitleja Markus Luik, muusikalise meeleolu loob Indrek Kruusimaa. Lisainfo: Marge Rammo, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja, marge.rammo@rmk.ee, 513 7035.

 

Neljapäeval, 23. augustil jõuavad RMK suurel ühismatkal osalejad Paukjärve telkimisalale Harjumaal, kus räägitakse Põhja-Kõrvemaa kummaliste maastike saladusi. Põhja-Kõrvemaa on Eesti matkajate seas tuntud oma kummalise nõmmemaastiku poolest, mis elavama kujutlusvõimega rändajatele ka tundrat on meenutanud. Kuidas tekkis see Eesti mõistes eriline paik ja mis asus seal enne nõukogude aega? Kõrvemaa maastike saladustest enne ja pärast nõukogude okupatsiooni räägib näitleja Robert Annus.
Lisainfo: Marge Rammo, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja, marge.rammo@rmk.ee, 513 7035.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.