Eesistumine

2017. aasta teisel poolaastal

on Eesti esimest korda

Euroopa Liidu Nõukogu

eesistuja rollis.

Lähemalt »

Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Metsastatistika

Eestis viib riiklikku ehk statilist metsa-

inventeerimist läbi Keskkonna-

agentuur. Tutvu kõige

värskemate

andmetega.

Lähemalt »

Euroopa maastikukonventsioon

Euroopa maastiku-

konventsioon on

esimene rahvus-

vaheline kokkulepe,

mis käsitleb otseselt

maastikke.

Lähemalt »

Eesti õhukvaliteet

Eesti Keskkonnauuringute

Keskus pakub kõigile

huvilistele võimalust

reaalajas tutvuda

oma kodukoha

õhukvaliteediga.

Lähemalt »

Eelinfo

Esmaspäev, 11. detsember

Esmaspäevast teisipäevani toimub Brüsselis viimane Eesti juhitav põllumajandus- ja kalandusnõukogu. Nõukogu kohtumisel on kavas kokku leppida Atlandi ookeani, Põhjamere ja rahvusvaheliste püügipiirkondade peamiste kaubanduslike kalavarude järgmise aasta püügikvootides. Lisaks on arutlusel Euroopa Komisjoni ettepanek keelata angerjapüük Läänemeres.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, avalike suhete osakonna nõunik, berit-helena.lamp@envir.ee, 6262 910, 5303 6253.


RMK kutsub riigimetsast ise jõulupuud tooma. Sobiva kuuse leidmiseks tuleks külastada rmk.ee/kuuseke lehte. Kuuske tohib võtta sealt, kus tal pole lootust suureks kasvada – elektriliinide alt ja kraavi servadest. Riigimetsa kaart ja makseinfo rmk.ee/kuuseke veebilehelt.
Lisainfo: RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristi Parro, kristi.parro@rmk.ee, 56466479.

Esmaspäevast reedeni, 11.-15. detsembril kutsuvad Ristna külastuskeskus Hiiumaal ja Vilsandi rahvuspargi külastuskeskus Saaremaal kõiki meisterdamishuvilisi tegema ettevalmistusi jõuludeks. Jõulunädalal osalemiseks tuleb end registreerida aadressil info.ristna@rmk.ee või info.vilsandi@rmk.ee. Lisainfo: Ristna külastuskeskuse teabejuht Liis Soonik 5322 9499, Vilsandi rahvuspargi külastuskeskuse teabejuht Heli Alliksoon 527 7421.

Teisipäev, 12. detsember

Algusega kell 11 toimub KIKi Tallinna kontori VII korruse Vesiroosi saalis Euroopa Ühtekuuluvusfondi meetme "Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilitamine ning taastamine" hangete läbiviimise infopäev. Teabepäeval tutvustatakse uue riigihangete seaduse alusel koostatud hangete näidishankedokumente. Meetme töötas välja Keskkonnaministeerium. Täpsem info ja registreerumine KIKi kodulehel või projektikoordinaator Eerika Purgel: eerika.purgel@kik.ee või 627 4112.


Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna juhataja Getlyn Denks osaleb peaministri delegatsioonis Pariisis toimuval kliimateemalisel kohtumisel One Planet Summit. Kohtumise eesmärk on teha vahekokkuvõte kahe aasta jooksul toimunust ning mobiliseerida kõiki osalisriike võetud kohustuste rakendamisega jätkama.
Lisainfo: Liis Raadla, avalike suhete osakonna juhataja, liis.raadla@envir.ee, 6262 917, 5305 1554.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.