Euroopa maastikukonventsioon

Euroopa maastiku-

konventsioon on

esimene rahvus-

vaheline kokkulepe,

mis käsitleb otseselt

maastikke.

Lähemalt »

Eesistumine

2017. aasta teisel poolaastal

on Eesti esimest korda

Euroopa Liidu Nõukogu

eesistuja rollis.

Lähemalt »

Eesti õhukvaliteet

Eesti Keskkonnauuringute

Keskus pakub kõigile

huvilistele võimalust

reaalajas tutvuda

oma kodukoha

õhukvaliteediga.

Lähemalt »

GPS-seadmete kontroll

Nüüd saavad kalurid

hõlpsasti kontrollida,

kas tema laevale

paigaldatud GPS

jälgimisseade saadab

signaali või mitte.

Lähemalt »

Eelinfo

Esmaspäev, 27. märts

- Keskkonnaminister Marko Pomerants külastab Kadrina keskkooli.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Keskkonnaministeeriumi delegatsioon osaleb 27. märtsist 7. aprillini Viinis toimuval tuumaohutuse konventsiooni osaliste kohtumisel. Kohtumisel, mis toimub kord kolme aasta jooksul, tutvustatakse riikide arenguid seoses tuumaohutuse tagamisega.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Keskkonnaamet ja Hiidlaste Koostöökogu kutsuvad tähistama Lääne-Eesti biosfääri programmiala 27. sünnipäeva biosfääripäevaga Hiiumaal 27. märtsil algusega kell 12 Wabriku koosolekuruumis, Vabaduse 15, Kärdla. Seejärel toimub projekte tutvustav ekskursioon Kärdlas.
Täpsem info Keskkonnaameti kodulehelt.

 

Teisipäev, 28. märts

- Algusega kell 9.30 toimub restoranis Kärbes (Vaba Lava, Telliskivi 60a/C1, Tallinn) Euroopa Liidu keskkonnapoliitika rakendamise hindamise tulemuste ning Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteedi ökoinnovatsiooni tutvustus. Euroopa Komisjon vaatab iga kahe aasta tagant läbi Euroopa Liidu liikmesriikide keskkonnapoliitika rakendamise ning analüüsib peamisi probleeme ja võimalusi ning annab oma soovitused olukorra parandamiseks. Ülevaadet tutvustavad Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi asepeadirektor Joanna Drake, keskkonnaminister Marko Pomerants ning Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Teisipäeval on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi keskkonnanõuete täitmise allüksuse asejuhataja Martina Doppelhammer, kes osaleb ELi keskkonnapoliitika rakendamise läbivaatamise üritusel ja külastab ka Keskkonnaministeeriumi.
 

- Algusega kell 11 korraldab Keskkonnaamet koostöös Keskkonnaministeeriumiga Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) põllumajandustootjatele koolitus-teabepäevad seoses vedelsõnniku laotamisplaanide taotluste ja veekaitsevööndis karjatamise kohta teatiste esitamise kohustusega Keskkonnaametile läbi infosüsteemi.
Lisainfo ja registreerimine Keskkonnaameti kodulehel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.